Piłkarscy przyjaciele kolejny raz pomogli potrzebującym

Kolejna edycja akcji „Piłkarscy przyjaciele na święta” za nami. W tym roku dzięki zaangażowaniu lokalnych firm: Ośrodka Szkolenia Kierowców Efekt i projektującej i produkującej meble na wymiar – 3TOP możliwa była pomoc aż trzem rodzinom. Rozegrany został również tradycyjny mecz byłych i obecnych piłkarzy z Lubelszczyzny. Drużyna Efekt Team pokonała 3TOP Team 11:6.

Dzięki akcji „Piłkarscy przyjaciele na święta” pomoc w postaci różnego rodzaju artykułów trafiła do trzech rodzin. Zanim przystąpiono do ich zakupu, przeprowadzono krótki wywiad, dzięki któremu organizatorzy uzyskali informacje na temat najważniejszych potrzeb każdej z rodzin.

– W tym roku przekazaliśmy paczki dwóm samotnym matkom oraz małżeństwu – mówi jeden z inicjatorów akcji, Maciej Ziółkowski. – Każda z rodzin otrzymała produkty spożywcze i środki czystości. Były jednak również inne potrzeby, jak chociażby stół z krzesłami – dodaje.

Organizatorom „Piłkarskich przyjaciół na święta” zależało również na tym, by w tym szczególnym czasie uśmiech zagościł na twarzach dzieci. Dlatego najmłodsi otrzymali specjalne prezenty. Były to m.in. zabawki, zestaw do rysowania i sprzęt sportowy.

– Obdarowani byli szczerze wzruszeni i bardzo dziękowali za bezinteresowną pomoc. Ciężko opisać radość jaką sprawiliśmy dzieciakom, które otrzymały wymarzone prezenty. W imieniu obdarowanych dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w akcję oraz wspierającym nas w tym roku firmom: Efekt i 3TOP – podsumowuje Maciej Ziółkowski.

Zwieńczeniem kolejnej już edycji akcji był mecz piłkarski zaangażowanych w całe przedsięwzięcie piłkarzy z Lubelszczyzny. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Efekt Team i 3TOP Team, w których można było zobaczyć takich zawodników jak: Piotr Prędota, Radosław Kursa, Przemysław Żmuda, Paweł Tomczyk, Dawid Ptaszyński, Andrzej Gutek czy Marcin Syroka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Efekt Team 11:6.

Efekt Team – 3TOP Team 11:6

Efekt: Mateusz Oszust, Tomasz Lenart, Maciej Kucab, Paweł Kamiński, Marcin Połeć, Karol Ręba, Radosław Kursa, Sebastian Orzędowski, Piotr Prędota, Przemysław Żmuda

3TOP: Karol Herda, Paweł Tomczyk, Dawid Ptaszyński, Andrzej Gutek, Paweł Maziarz, Krystian Zawadzki, Krystian Okoniewski, Łukasz Stachaszewski, Marcin Syroka.