Piłkarze Górnika II Łęczna odwrócili losy meczu i pokonali Huczwę Tyszowce

Po pierwszej połowie niedzielnego meczu Huczwa Tyszowce prowadziła 1:0 z rezerwami Górnika Łęczna. Podopieczni Marcina Łysia nie zdołali jednak korzystnego dla siebie wyniku dowieźć do końca spotkania, bowiem od 66. minuty zielono-czarni strzelili rywalom cztery gole i po raz drugi w tym sezonie pokonali ekipę z Tyszowiec. – Ten mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie graliśmy z wiatrem, atakowaliśmy i przeważaliśmy na boisku. Jednak to goście, po kontrataku, jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Zaraz po tym rywale mogli podwyższyć wynik, lecz na szczęście im się to nie udało. Po przerwie to my graliśmy pod wiatr, ale wydaje mi się, że przeciwnicy z każdą minutą opadali z sił, a my zyskiwaliśmy przewagę, po której tworzyliśmy sobie dogodne sytuacje na zdobycie bramki. Myślę, że nie było to jakieś wielkie spotkanie. Najważniejsze, że pograliśmy trochę i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – komentuje Jacek Fiedeń.

W następnej kolejce Górnik II Łęczna podejmie Polesie Kock (30 marca, 11:00). Natomiast Huczwa Tyszowce także u siebie zagra z Ładą 1945 Biłgoraj (31 marca, 14:00).

Górnik II Łęczna – Huczwa Tyszowce 4:2 (0:1)
Bramki: Mohamed Essam 66′, 88′, Szymon Kociuba 76′, Igor Korczakowski 90′ (rzut karny) – Piotr Maliszewski 12′, Damian Ziółkowski 90+1′

Górnik: Kostrzewski – J. Rojek, Jaroszyński, Cielebąk (46′ M. Fiedeń), Olszewski, Essam, Orysz (88′ Izdebski), Grzelak (73′ Kociuba), Korczakowski, Borcon, Świeca.

Huczwa: Berbecki – Piatnoczka, Sobolewski (28′ Kwarciany), Miedźwiedź, Ziółkowski, Denkiewicz, Markowski, Maliszewski (60′ Świątek), Krosman (60′ Droździel), Baran, Kłos (81′ Dworak).

Żółte kartki: Dawid Borcn, Szymon Kociuba, Jakub Jaroszyński – Patryk Miedźwiedź, Damian Baran, Kamil Droździel
Sędziował: Jakub Prończuk (Chełm).