Piłkarze z Lubelszczyzny w czołowych klubach Ekstraklasy

Obaj mają po dwadzieścia dwa lata i obaj pochodzą z Lubelszczyzny. Pierwszy jest bramkarzem i wychowankiem Górnika Łęczna, a drugi obrońcą, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Stoku Zakrzówek. Damian Drzewiecki i Marcin Flis (bo o nich mowa) dostają kolejną szansę, by zaistnieć w Ekstraklasie.

Damian Drzewiecki opuścił Lubelszczyznę przed sezonem 2011/2012 i zdecydował się reprezentować barwy Cracovii. W drużynie “Pasów” występował jednak tylko w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy i w rezerwach. Przez ostatni rok przebywał na wypożyczeniu w Garbarni Kraków. Po tym jak Gród Kraka opuścił Krzysztof Pilarz, który przeniósł się do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, 22-latek powrócił do zespołu prowadzonego przez Jacka Zielińskiego. Drzewiecki o miejsce w składzie rywalizował będzie z Krystianem Stępniowskim i Grzegorzem Sandomierskim.

Nieco dłużej na swoją kolejną szansę w Ekstraklasie poczekać będzie musiał grający ostatnio w GKS-ie BełchatówMarcin Flis. 22-latek podpisał w piątek kontrakt z Piastem Gliwice, ale do końca sezonu na zasadzie wypożyczenia występował będzie w GKS-ie Katowice.