Po 2. kolejce IV ligi lubelskiej

Po 2. kolejce IV ligi lubelskiej

Dwie serie gier sezonu 2020/2021 za IV-ligowymi drużynami z regionu. Po wysokiej porażce w pierwszej kolejce z Opolaninem Opole Lubelskie premierowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy Orląt Łuków. Podopieczni Roberta Różańskiego pokonali przed własną publicznością Start Krasnystaw 3:1. Historyczną, bo pierwszą w historii klubu wygraną na poziomie IV ligi wywalczyli piłkarze Gryfa Gmina Zamość, którzy okazali się lepsi od Huczwy Tyszowce (2:1). Wciąż bez punktów pozostają Sparta Rejowiec Fabryczny, Kłos Chełm, Unia Białopole, Unia Hrubieszów, Górnik II Łęczna i Łada 1945 Biłgoraj. Każda z tych sześciu ekip będzie miała szansę na przełamanie w 3. kolejce, której spotkania zostaną rozegrane w środę 12 sierpnia.

STATYSTYCZNE PODSUMOWANIE KOLEJKI

Zwycięstwa gospodarzy: 7
Remisy:
0
Zwycięstwa gości:
 4
Najwyższe zwycięstwo gospodarzy:
6:0 (Kryształ Werbkowice – Łada 1945 Biłgoraj)
Najwyższe zwycięstwo gości: 
0:4 (Unia Białopole – Grom Różaniec)
Najwięcej bramek w jednym meczu:
6 (Kryształ Werbkowice – Łada 1945 Biłgoraj)
Liczba bramek w kolejce:
38
Liczba bramek gospodarzy: 24
Liczba bramek gości: 14
Średnia bramek: 3,45 na mecz
Żółte kartki: 51
Czerwone kartki: 5
Podyktowane rzuty karne: 5 (4 wykorzystane/1 niewykorzystany)
Skuteczność egzekwowania rzutów karnych: 80%

WYNIKI 2. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

GRUPA I

Opolanin Opole Lubelskie − Bizon Jeleniec 2:1 (1:1)
Bramki: Filip Drozd 11′, 65′ − Krystian Rodzik 44′ (bramka samobójcza)

Opolanin: Adamczyk − Wesołowski, Matysiak, Siudy, Rodzik (46′ Leziak) – Lutsyk, Sałasiński, Szewc (90′ Pałka), D. Banach, – F. Drozd, Król (82′ Koneczny).

Bizon: Lisiewicz − Bogucki (70′ Goławski), Kania, Bulak, Dan. Osiak (60′ Gliniak) – Madejski, A. Osiak, Olek, Botwina (75′ Rosłoń), Borkowski (53′ Dołęga) – Samociuk.

Żółte kartki: Dawid Siudy, Bartłomiej Koneczny
Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin).


Orlęta Łuków − Start Krasnystaw 3:1 (2:0)
Bramki: Oskar Siwek 17′, Jacek Mielnik 26′, Szymon Łukasiewicz 90+1′ − Radosław Lenard 65′

Orlęta: Kuźma – Goławski, Kot, Miszta, Jaworski – Siemieniuk (80′ Kierych), Lipiński (90′ Soćko), Szustek, Sowisz (83′ Machniak), Mielnik (46′ Rożen) – Siwek (54′ Łukasiewicz).

Start: Janiak − Jaroszek, Lenard, Saj, Wojceichowski – Dworucha, A. Kowalski (80′ K. Kowalski), Wójtowicz – Ciechan (46′ Kowalczyk), Kondraciuk, Matycz.

Żółte kartki: Kacper Lipiński, Eryk Miszta − Karol Kowalczyk
Sędziowała: Ewa Walczyńska (Lublin).


Huragan Międzyrzec Podlaski − Lutnia Piszczac 2:0 (2:0)
Bramki: Kacper Waniowski 18′, Artur Renkowski 36′

Huragan: Czarnecki − Grochowski, Olszewski, Mirończuk, Komar – Korgol, Kleber (72′ Sz. Łukanowski), H. Łukanowski (72′ Tkaczuk), Renkowski (80′ Chodowolski), Radziszewski – Waniowski (50′ Pakuła).

Lutnia: Nowachowicz − Szabat (46′ Tarasiewicz), Borowik, Konaszewski, Mikocewicz – Hawryluk (78′ Tabalov), Goździołko, Magier (46′ Korol), Hołownia, Wiraszka (59′ Artymiuk) – Bołtowicz.

Żółte kartki: Szymon Łukanowski, Paweł Komar − Mateusz Konaszewski, Damian Borowik, Bartłomiej Goździołko, Cyprian Tarasiewicz
Sędziował: Maciej Wieliczuk (Biała Podlaska).


Lublinianka − Sparta Rejowiec Fabryczny 3:0 (1:0)
Bramki: Adrian Rejmak 8′, Krzysztof Rybak 61′, Mateusz Miśkiewicz 77′

Lublinianka: Wójcicki – Jakimiński, Giza, Kuzioła, Wszołek – Dzyr, Pioś, A. Rejmak (77′ Kwiatkowski), Miśkiewicz (80′ Wadowski) – Fiedeń, Rybak (70′ S. Rejmak).

Sparta: Podlipny – Oleksiejuk (82′ Figura), Paździor, Kić, Kuśmierz (61′ Martyn) – Borówka (60′ Huk), Starok, Wołos (70′ Hawerczuk), Jasiński (64′ Karwowski), Pokrywka – Głowacki.

Żółte kartki: Marcin Fiedeń – Michał Kić, Kamil Starok
Sędziował: Konrad Łukiewicz (Zamość).


POM Iskra Piotrowice – Włodawianka Włodawa 2:3 (1:1)
Bramki:
Michał Orłowski 28′, Jarosław Walęciuk 74′ – Kacper Kamiński 35′, Jakub Kawalec 57′, Piotr Waszczyński 82′

POM: Woźniak – Duda, Pietras (86′ Mac. Ostrowski), Orłowski, Bogusz – Gustaw (83′ Wójcik), Mietlicki (62′ Bielak), Walęciuk, Zając (46′ Martyna), Lenkiewicz (57′ Paco) – Baran.

Włodawianka: Polak – Czarnota (55′ Gontarz), Naumiuk, Błaszczuk, Król (62′ Pacek) – Nielipiuk, Ilczuk, Welman, Skrzypek, Kamiński (75′ Waszczyński) – Kawalec (90′ Zabłocki).

Żółte kartki: Michał Orłowski, Szymon Duda, Dominik Pietras, Paco, Wiktor Bogusz – Przemysław Ilczuk, Kacper Czarnota, Piotr Pacek, Jakub Kawalec
Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).

GRUPA II

Unia Białopole − Grom Różaniec 0:4 (0:1)
Bramki: Jacek Podolak 43′, Jakub Paćkowski 55′, Janusz Birut 57′, Kamil Kaproń 80′

Unia: Kozłowski − M. Cor, Bureć, Ślusarz, Ma. Antoniak – Mazur, Mi. Antoniak (46′ Leśnicki), Zdybel (59′ Paśnik), Greguła (46′ Kociuba), Lewkowicz (65′ Fronc) – Poterucha (73′ M. Soroka).

Grom: Markowicz (89′ Wlizło) − Lis, Przeszło, Mielniczek, Przybysławski – Kaproń, Birut, Halych (57′ Kozyra), Podolak – Paćkowski (77′ K. Działo), Kwiatkowski (62′ G. Działo).

Żółte kartki: Mateusz Antoniak x2 Janusz Birut
Czerwona kartka:
Mateusz Antoniak 38′ (za dwie żółte)
Sędziował: Mikołaj Rowiński (Lublin).


Kłos Chełm − Świdniczanka Świdnik Mały 0:1 (0:0)
Bramka: Przemysław Żmuda 65′

Kłos: Wojtiuk − E. Poznański, Rutkowski (80′ Leśniak), Kowalski, Siatka – Flis, K. Rak (71′ Krawiec), Kamola, Filipczuk (67′ Jabłoński) – Fornal, Wójcicki.

Świdniczanka: Kowalczyk – Kowalski, Stępień, Żmuda, Warecki (86′ Martyna) – Pawłowski (20′ Pędlowski), Orzędowski (66′ Miazga), Rusiecki, Zuber, Śliwa (62′ Gadomski) – Mazurek (70′ Wilk).

Żółte kartki: Damian Kamola x2, Michał Siatka, Kamil Leśniak – Przemysław Żmuda, Sebastian Orzędowski, Krystian Śliwa
Czerwona kartka:
Damian Kamola 83′ (za dwie żółte)
Sędziował: Piotr Dziubak (Biała Podlaska).


Victoria Żmudź − Granit Bychawa 3:0 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Radziewicz 35′ (bramka samobójcza), Erwin Sobiech 53′ (rzut karny), 56′ (rzut karny)

Victoria: Zapał – Skowronek, Kazubski, Ścibior, Bartnik – J. Sawa (85′ Szaran), Stańczykowski, K. Sawa (75′ Flis), Kuczyński (82′ Misuirek), D. Pikul (78′ Przychodzień) – Sobiech (70′ Bielecki).

Granit: Zawiślak – K. Sprawka (58′ Różycki), Radziewicz (58′ Iwaniak), Świderski, Piwnicki – Morenkow (68′ Styk), Banachiewicz, Misztal, Struk, Pęcak (58′ Wierzbicki) – Strug (79′ Pawelec).

Żółte kartki: Wojciech Stańczykowski – Bartłomiej Radziewicz, Karol Banachiewicz, Jakub Świderski x2, Michał Piwnicki, Michał Pawelec
Czerwona kartka:
Jakub Świderski 87′ (za dwie żółte)
Sędziował: 
Kamil Szczołko (Lublin).


Unia Hrubieszów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (1:1)
Bramki: Adrian Oleszczuk 45′ – Jakub Szuta 30′, 78′, Arkadiusz Smoła 87′

Unia: Tomczyszyn – Wanarski, Baran, Pietrusiewicz, A. Oleszczuk (85′ Blicharz) – M. Oleszczuk, Podgórski, Kazan, Turewicz, Wiejak (82′ Herda) – Pańko (89′ Barszczewski).

Tomasovia: Krawczyk – Żurawski (73′ Dorosz), Chmura, Zozulia, Rojek (62′ Pleskacz) – Karólak (69′ Baran), Skiba, Smoła, Słotwiński, D. Szuta (88′ Iwanicki) – J. Szuta (88′ Sałamacha).

Żółte kartki: Filip Pietrusiewicz, Mariusz Podgórski
Sędziował: Przemysław Kasztelan (Zamość).


Kryształ Werbkowice – Łada 1945 Biłgoraj 6:0 (3:0)
Bramki:
Damian Otręba 12′, Siergiej Borys 21′ (rzut karny), Bartłomiej Reszczyński 35′, 76′, Stanisław Rybka 78′, Paweł Kliszcz 89′

Kryształ: Suchodolski (77′ Stachyra) – Borys, Śmiałko (77′ Kozak), Mulawa, Jabłoński – Jarosz (67′ Drewniak), Sas, Denkiewicz (46′ Nieradko), Rybka, Otręba (77′ Kliszcz) – Reszczyński.

Łada: Szawara – Hanas, Myszak, Kupiec, Raduj – Kapuśniak (71′ Niedźwiedzki), Nawrocki, Deriabin (80′ Zwolak), Czerw (46′ Safin) – Kubik (65′ Piętak), Koguc.

Żółte kartki: Jakub Jarosz – Michał Myszak x2, Kamil Hanas
Czerwona kartka: Michał Myszak 60′ (za dwie żółte)
Niewykorzystany rzut karny: Stanisław Rybka 7′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Mateusz Kwiatek (Chełm).


Gryf Gmina Zamość – Huczwa Tyszowce 2:1 (0:1)
Bramki:
Adrian Wołoch 58′ (rzut karny), Kamil Krawiec 83′ – Dariusz Michna 37′

Gryf: P. Dobromilski – P. Cymerman (70′ Fidler), D. Dobromilski, Tomaszewski, Magryta (50′ A. Cymerman) – Kierepka, Markowski (46′ P. Dębicki), A. Wołoch, K. Wołoch – Gałka, Gromek (52′ Krawiec).

Huczwa: Wyłupek – Lis, Gilarski, Michna, Iskierka (79′ Okalski) – Pyś, Krosman, Popko (79′ Kuron), Daszkiewicz (65′ Dworak), Kycko – Ziółkowski.

Żółte kartki: Dawid Dobromilski – Daniel Pyś, Patryk Krosman x2, Dawid Dworak
Czerwona kartka: Patryk Krosman 81′ (za dwie żółte)
Sędziował: Paweł Tucki (Zamość).

TERMINARZ 3. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ (12.08)

GRUPA I
Włodawianka Włodawa – Huragan Międzyrzec Podlaski o godzinie 17:00
Sparta Rejowiec Fabryczny – Górnik II Łęczna o godzinie 17:00
Lutnia Piszczac – Lublinianka o godzinie 17:00
Powiślak Końskowola – Orlęta Łuków o godzinie 17:00
Bizon Jeleniec – POM Iskra Piotrowice o godzinie 17:00
Start Krasnystaw – Opolanin Opole Lubelskie o godzinie 17:30

GRUPA II
Łada 1945 Biłgoraj – Unia Białopole o godzinie 17:00
Huczwa Tyszowce – Kryształ Werbkowice o godzinie 17:00
Świdniczanka Świdnik Mały – Unia Hrubieszów o godzinie 17:00
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Victoria Żmudź o godzinie 17:00
Granit Bychawa – Gryf Gmina Zamość o godzinie 17:30
Grom Różaniec – Kłos Chełm o godzinie 18:00.

fot. Unia Hrubieszów/Artur Kern

Materiał opracowany przez Mateusza Łagożnego i Przemysława Flisa