Podbeskidzie – Wisła Kraków typy, kursy i zapowiedź (20.05.2023)

Ten mecz może mieć ogromne znaczenie w kontekście końcowych rozstrzygnięć w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Sprawdźcie nasze na potyczkę Podbeskidzie – Wisła Kraków typy i wykorzystajcie je przy obstawianiu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków typy i przewidywania

Już tylko 3. ligowe kolejki pozostały do zakończenia rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Jako fani piłki nożnej ostrzymy sobie zęby na niesamowite emocje, których świadkami będziemy podczas tych 3 weekendów z futbolem. Poniżej znajdziecie nasze analizy przed meczem Podbeskidzie – Wisła Kraków. Typy, które wybraliśmy oparliśmy na statystykach pojedynków bezpośrednich jak i wynikach z tego sezonu. Obie ekipy mają jeszcze o co walczyć w kończącej się kampanii więc liczymy na zacięte widowisko w Bielsku-Białej.

podbeskidzie - wisla krakow typy

Zespół Podbeskidzia wciąż może jeszcze zanotować pozytywny akcent tego sezonu w postaci awansu do baraży o Ekstraklasę. Co prawda na to złożyć muszą się także czynniki niezależne już od samych piłkarzy trenera Dariusza Żurawia, ale taka sytuacja jest możliwa. W chwili obecnej, po 31. ligowych meczach Górale legitymują się bilansem 10. triumfów, 13. remisów i 8. porażek. Z dorobkiem 43. punktów sklasyfikowani są na 8. lokacie ze stratą 3. oczek do 6-go miejsca, zapewniającego grę w barażach.

Przed Wiślakami rysuje się możliwość rychłego powrotu do elity piłkarskiej w Polsce. Trener Radosław Sobolewski wykrzesał ze swoich podopiecznych to co najlepsze i ekipa Białej Gwiazdy to obok ŁKS-u Łódź i Ruchu Chorzów najpoważniejszy kandydat do awansu. Bilans 16. zwycięstw, 6. remisów oraz 9. porażek i zdobyte 54. punkty klasyfikuje piłkarzy z Krakowa na ostatnim miejscu ligowego podium ze stratą. Należy jednak wspomnieć, że tylko pierwsze i drugie miejsce daje bezpośredni awans.

Liczymy przede wszystkim na zacięte spotkanie pełne pięknej gry. Naszym zdaniem należy rozważyć scenariusz, który zakłada, że potyczka ta zakończy się zwycięstwem gospodarzy lub remisem. Zespół Podbeskidzia jest niesamowicie skuteczny na swoim obiekcie. Ostatni raz w lidze na stadionie w Bielsku-Białej Górale polegli we wrześniu ubiegłego roku. Sytuacja w tabeli sprawić może, że obydwie ekipy będą chciały wygrać to spotkania a to przełożyć może się na grad goli. Spoglądając w wyniki bezpośrednich pojedynków widzimy, że 3. z 5. takich meczów kończyło się z ponad 2.5 trafieniami. Taki scenariusz zakładamy również i tym razem.

Podbeskidzie – Wisła Kraków ostatnie wyniki

Tak prezentują się rezultaty z ostatnich meczów zarówno Podbeskidzia jak i Wisły Kraków.

Ostatnie mecze Podbeskidzia

 • Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie 1:0
 • Górnik Łęczna – Podbeskidzie 3:3
 • Podbeskidzie – Bruk-Bet Termalica 2:2

Ostatnie mecze Wisły Kraków

 • Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica 2:1
 • ŁKS Łódź – Wisła Kraków 3:2
 • Wisła Kraków – Chojniczanka 3:0

Podbeskidzie – Wisła Kraków bezpośrednie mecze

Historia pojedynków tych drużyn sięga 2009 roku. Takimi wynikami kończyły się ostatnie pojedynki.

 • Wisła Kraków – Podbeskidzie 3:3
 • Podbeskidzie – Wisła Kraków 3:2
 • Wisła Kraków – Podbeskidzie 1:1

Bilans zwycięstw jest bardzo podobny dla obydwu stron. Która z nich cieszyć będzie się w najbliższą sobotę?

Podbeskidzie – Wisła Kraków kursy bukmacherskie

Nasze na starcie Podbeskidzie – Wisła Kraków typy znajdziecie powyżej. Tak przedstawiają się kursy bukmacherskie na poszczególne scenariusze.

 • Wygrana Podbeskidzia: 3.15
 • Remis: 3.40
 • Wygrana Wisły Kraków: 2.25

Gdzie oglądać Podbeskidzie – Wisła Kraków? Transmisja

Gdzie i o której Podbeskidzie – Wisła Kraków? Początek pojedynku w sobotę, 20 maja o godzinie 17:30 w Bielsku-Białej. Potyczkę obejrzeć będzie można w Polsacie Sport Extra oraz na platformie Polsat Box Go i w serwisie statscore po wykupieniu dostępu.