Podlasie Biała Podlaska wzmocni kilku nowych zawodników

Trener Podlasia Biała Podlaska – Robert Różański – zdaje sobie sprawę z małego doświadczenia swojego zespołu. Dlatego decydujące, według niego, będą najbliższe miesiące: – Naszym celem jest to, żeby, nazbierać maksymalnie dużo punktów na jesieni. Później spokojnie przepracować zimę i nie walczyć w każdym meczu o życie, tak jak to było na wiosnę. Jeżeli to się uda, to myślę, że to będzie bardzo dobry wynik.

Kadra

Z drużyną Podlasia Biała Podlaska na pewno pożegnali się już Łukasz Lesiuk oraz Robert Baczewski. Trener Robert Różański uzupełnił swój skład głównie młodymi piłkarzami z regionu. – Kadra jeszcze nie jest domknięta. Do tej pory podpisaliśmy umowy z trzema młodymi zawodnikami TOP-u 54 Bartoszem i Tomaszem Kaliszukami oraz z Łukaszem Panasiukiem. Jest także Artur Sułek z Powiślaka Końskowola. W tym tygodniu planujemy zakontraktować i zgłosić do rozgrywek kilku zawodników, którzy trenowali z nami. Weźmiemy dwóch napastników, pomocnika Lutni Piszczac Mateusza Cydejko, Mateusza Zaciurę z LZS Dobryń, dwóch obrońców: Pawła Jabłońskiego z Motoru Lublin i Kamila Przychodzienia z Widoku Lublin oraz bramkarza Jacka Łabendowicza. Można powiedzieć, że będą transfery na każdą pozycję – podsumował szkoleniowiec. – Moja drużyna, to bardzo wyrównana grupa bez zawodników wybijających się ponad sferę przeciętną, ale to może być nasza siła. Najbardziej kreatywnym piłkarzem jest Kamil Kocoł, ale – tak jak powiedziałem – jest to kadra bardzo wyrównana. Po transferach będę miał ten komfort, że na każdą pozycję będzie po dwóch zawodników – zakończył Różański.

Mecze sparingowe

W trzech kontrolnych meczach Podlasie Biała Podlaska dwa razy wygrało, a raz poniosło porażkę. Zawodnicy trenera Roberta Różańskiego zdobyli dziewięć goli, tracąc przy tym trzy. W trakcie przygotowań piłkarze z Białej Podlaskiej zagrali również jeden oficjalny mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski, z II-ligowym Górnikiem Wałbrzych, któremu ulegli dopiero po rzutach karnych.

13.07
Pogoń II Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 1:2 (1:1)
Zaciura, Panasiuk

31.07
Górnik Łęczna – Podlasie Biała Podlaska 1:0 (0:0)

3.08
Podlasie Biała Podlaska – Grom Kąkolewnica 7:1 (5:0)
Wiraszka x2, Szejko, Kocoł, Konaszewski, Szydejko, Bołtowicz

Puchar Polski:

19.07
Runda przedwstępna Pucharu Polski

Podlasie Biała Podlaska – Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1) po dogrywce, karne 1:4
Wiraszka

Ocena przygotowań

Zawodnicy Podlasia przepracowali okres przygotowawczy na boiskach w Białej Podlaskiej. Trener Różański wierzy, że to wystarczy do dobrego rozpoczęcia sezonu. – Myślę, że wykonaliśmy w 100% plan, który założyliśmy sobie przed przygotowaniami do sezonu. Trenowaliśmy na naszych obiektach, tu też zrobiliśmy obóz przygotowawczy. Uniknęliśmy poważniejszych kontuzji, więc prawie wszyscy zawodnicy, powinni być dobrze przygotowani kondycyjnie. Zapytany o największą wadę zespołu, którą udało mu się dostrzec w trakcie przygotowań, zwrócił uwagę na młody wiek zawodników: – Naszym największym mankamentem jest cały czas brak doświadczenia, bo zespół jest bardzo młody i zastanawiam się jak zawodnicy zareagują, gdy nie będzie szło lub trzeba będzie gonić wynik. Mam nadzieję, że będzie to wyglądało lepiej, niż wiosną, kiedy takie sytuacje miały miejsce. Tu na pewno trzeba czasu i jestem pewien, że będzie lepiej, niż w ubiegłym sezonie i coraz częściej będziemy dopisywać punkty – podsumował trener Podlasia.

Pierwszy mecz ligowy Podlasie rozegra na własnym stadionie, już w najbliższą sobotę (9.08). Rywalem graczy Robert Różańskiego będą Karpaty Krosno, a mecz rozegrany zostanie o godzinie 17:00.