Podlasie na remis z Turem. Gruzin nie zagra w Białej

Pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze Podlasia Biała Podlaska. W grze kontrolnej z Turem Bielsk Podlaski (1:1) Miłosz Storto sprawdzał kilku nowych zawodników, w tym awizowanego ofensywnego pomocnika rodem z Gruzji. Wiadomo już jednak, że przybysz ze wschodu nie będzie graczem III-ligowca.

KOMENTARZ TRENERA

Miłosz Storto: – O meczu można powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Graliśmy w anormalnych warunkach, bo przez całe spotkanie padał gęsty śnieg i ciężko było konstruować akcje. Goście kilka razy pokazali się z dobrej strony i udowodnili, że w swoich rozgrywkach będą walczyć o utrzymanie (Tur Bielsk Podlaski występuje w rozgrywkach grupy I III ligi i po rundzie jesiennej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli – przyp. red.). Zagraliśmy na dwa składy z dużą liczbą zmian. Przyglądałem się nowym zawodnikom, ale ciężko o ocenę ich postawy. Testowaliśmy bramkarza i jesteśmy nim zainteresowani. Czy to był awizowany Tomasz Pawlikowski z Unii Sędziszów Małopolski? Nie. Jeśli mamy kogoś szukać, to do pierwszego składu, a ten golkiper na pewno nie jest lepszy od Maćka Zagórskiego. Nie ma sensu ściągać kogoś z daleka na ławkę, a i oczekiwania finansowe tego gracza były zbyt wysokie. Ofensywny pomocnik z Gruzji nie jest przygotowany fizycznie i musimy się pożegnać. Odbudowana tego piłkarza trwałaby dwa, trzy miesiące. Dodatkowym problemem jest bariera językowa, bo chłopak nie mówi po angielsku, ani po rosyjsku i komunikowaliśmy się przez tłumacza. W naszym zespole sprawdza się Damian Iwańczuk z Orląt Radzyń Podlaski. Znam go od dziecka, bo prowadziłem go w młodzieżowych drużynach. To piłkarz, któremu potrzebne jest regularne granie, a ja na ten moment nie chcę mu nic obiecywać. Mamy zgodę Bugu Wyszków na pozyskanie Mateusza Maciaka. Póki co zostaje z nami Marcin Wieliczuk. Nie ma już tematu Korony Kielce w przypadku Adriana Siemieniuka, więc młody pomocnik TOP-u prawdopodobnie zostanie naszym zawodnikiem. W sparingu z Turem zagrał też Michał Jaczewski. 24-latek występował ostatnio w regionalnych ligach niemieckich. To ciekawy stoper, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji w jego przypadku. Ponadto, nie wystąpił m.in. Sebastian Nowachowicz, który był na studniówce. Wiem, że Kamil Pajnowski i Luka Gugeszaszwili zagrali w sparingach Rakowa Częstochowa i Olimpii Elbląg. W przypadku Pajny temat jest otwarty.

NASTĘPNY SPARING

Podlasie swój kolejny sparing rozegra 27 stycznia o godzinie 11:00. W Białej Podlaskiej rywalem podopiecznych Miłosza Storto będzie Dolcan Ząbki.

Podlasie Biała Podlaska – Tur Bielsk Podlaski 1:1 (0:1)
Bramki: Sebastian Czapski 51′ – zawodnik testowany 20′

Podlasie: Zagórski (46′ zawodnik testowany) – Radziszewski (46′ Renkowski), Maciak (46′ Konaszewski), Łakomy (46′ Jaczewski), Komar (46′ Skrodziuk) – Andrzejuk (31′ Dmitruk, 50′ Buzun), Grajek (46′ Nieścieruk, 70′ Wieliczuk), Dmowski (46′ Panasiuk, 70′ Leśniak), Kocoł (46′ Tigishvili), Syryjczyk (46′ Siemieniuk) – Wojczuk (46′ Czapski, 65′ Iwańczuk).

fot. Cezary Hince

0 0 votes
Article Rating