Podlasie zamknęło kadrę i zaprezentowało nowych zawodników

Piłkarze z Białej Podlaskiej z niecierpliwością oczekują startu sezonu 2017/2018 w rozgrywkach grupy IV III ligi. Trener Miłosz Storto będzie miał do dyspozycji podobną liczbę graczy jak w poprzedniej kampanii. Wygląda na to, że letnie ruchy transferowe powinny pozytywnie wpłynąć na jakość gry bialczan. Podlasie, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie stanowiło mieszankę młodości z doświadczeniem.

Za najpoważniejszy ubytek w letnim oknie transferowym trzeba niewątpliwie uznać odejście Siergieja Krykuna. Młody gracz z Ukrainy zaliczył kolejny bardzo dobry sezon i wzbudził zainteresowanie klubów z wyższych lig. Był testowany między innymi w Pogoni Siedlce oraz Wigrach Suwałki, ale ostatecznie trafił do II-ligowej Garbarni Kraków. Tylko pół roku w zespole Podlasia spędził Kamil Jakubowski. Niezła dyspozycja tego zawodnika sprawiła, że przeniósł się on do jednego z kandydatów do awansu na szczebel centralny – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Kilku piłkarzy zdecydowało się także na przenosiny do niższych lig, gdzie z pewnością dostaną więcej szans na grę niż w drużynie z Białej Podlaskiej. Do Sokoła Adamów przeszli Damian Szymański oraz Adam Wiraszka, Mariusz Łukasiewicz zasilił szeregi Lutni Piszczac, natomiast barwy Granicy Terespol będzie reprezentował Łukasz Sawtyruk. Ponadto, w ekipie III-ligowca w nadchodzących rozgrywkach nie zobaczymy już Adriana Hołowni i Jakuba Skrodziuka.

Miłoszowi Storto udało się latem sprowadzić do Białej Podlaskiej kilka naprawdę ciekawych nazwisk. Niewątpliwym wzmocnieniem jest pozyskanie z Jagiellonii Białystok młodego obrońcy Kamila Pajnowskiego (na zdjęciu). Nową jakość w grze ofensywnej ma przynieść z kolei Maciej Wojczuk. Były zawodnik Motoru Lublin ostatnio występował w II-ligowym Radomiaku Radom, ale w całej rundzie wiosennej zagrał jedynie kilkanaście minut. Z tego samego szczebla rozgrywek do Podlasia trafił także pomocnik Karol Buzun, grający przez dwa ostatnie sezony w Olimpii Zambrów. Ponadto, w rundzie jesiennej barwy klubu z Białej Podlaskiej reprezentowali będą: Mateusz Konaszewski (ostatnio Orlęta Radzyń Podlaski), Marcin Kruczyk (ostatnio MKS Ciechanów), Maciej Oleszczuk i Kacper Dmitruk (obaj TOP 54 Biała Podlaska) oraz Artur Renkowski (ostatnio Jagiellonia II Białystok).

KADRA PODLASIA BIAŁA PODLASKA NA RUNDĘ JESIENNĄ SEZONU 2017/2018

Bramkarze: Piotr Antoszczuk, Michał Krukowski, Jakub Wiśniewski, Maciej Zagórski

Obrońcy: Kacper Dmitruk, Paweł Komar, Mateusz Konaszewski, Mateusz Łakomy, Kamil Pajnowski, Michał Pyrka, Paweł Radziszewski, Przemysław Skrodziuk

Pomocnicy: Tomasz Andrzejuk, Karol Buzun, Bartłomiej Goździołko, Tomasz Nieścieruk, Przemysław Grajek, Kamil Kocoł, Damian Leśniak, Artur Renkowski, Paweł Zabielski

Napastnicy: Sebastian Czapski, Jarosław Kosieradzki, Marcin Kruczyk, Maciej Oleszczuk, Jakub Syryjczyk, Maciej Wojczuk.

0 0 votes
Article Rating