Podlasie ze skromnym, ale jakże ważnym zwycięstwem nad rezerwami Cracovii

Podlasie ze skromnym, ale jakże ważnym zwycięstwem nad rezerwami Cracovii

W 2. kolejce ligowej Podlasie Biała Podlaska gościło drugi zespół Cracovii. Atut własnego boiska pomógł podopiecznym Władimira Geworkiana w osiągnięciu ostatecznego zwycięstwa, które na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry zapewnił im Kamil Kocoł. − Bardzo cieszymy się z osiągniętego wyniku i zdobytych trzech punktów. Początek w wykonaniu Cracovii był mocny. Jej piłkarze oddali kilka strzałów na bramkę, ale albo chybiali, albo dobra dyspozycja Oskara Kasperka pozwoliła nam na utrzymanie czystego konta. Przeciwnicy wysoko postawili nam poprzeczkę i pod względem piłkarskim fajnie się prezentowali. Zawodnicy w nim grający są perspektywiczni i część z nich ociera się o pierwszą drużynę. Co prawda częściej posiadali piłkę, ale to my byliśmy bardziej skuteczni. Wyszliśmy wyżej do rywala, ale nie byliśmy jakoś nakręceni zeszłotygodniową porażką. Nie mieliśmy tamtego meczu z Orlętami Radzyń Podlaski z tyłu głowy, a skupiliśmy się tylko na celu, jakim było pokonanie Cracovii i na nasze szczęście potrafiliśmy tego dokonać − ocenia Przemysław Skrodziuk, II trener Podlasia Biała Podlaska.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola (12 sierpnia). Natomiast Cracovia II podejmie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (12 sierpnia, 17:00).

Podlasie Biała Podlaska − Cracovia II 1:0 (0:0)
Bramka: Kamil Kocoł 71′

Podlasie: Kasperek − Marczuk, Kosieradzki, Chmielewski, Całka – Nieścieruk (63′ Mierzwiński), Kocoł (79′ Jemioł), Szabaciuk, Dmitruk, Golba (60′ Martynek) – Zabielski.

Cracovia: Wilk − Stachera, Bracik, Ziemnik, Zaucha – Wiśniewski (73′ Matheus), Pituła (66′ Ożóg), Supryn, Malisz, Vinicius (59′ Bała) – Strózik.

Żółte kartki: Antoni Jemioł , Gabriel Mierzwińśki − Mateusz Supryn, Łukasz Ziemnik
Sędziował: Konrad Tomaczyk (Jarosław).

fot. Cezary Hince (archiwum)