Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego Avii Świdnik

Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego Avii Świdnik

Ostatni mecz ligowy piłkarze Avii Świdnik rozegrali 7 marca w Zamościu, gdzie bezbramkowo zremisowali z tamtejszym Hetmanem w spotkaniu 19. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi. Poprzedni sezon podopieczni Łukasza Mierzejewskiego zakończyli na dziewiątej pozycji.  Transfery przeprowadzone przez klub z lotniczego miasta pokazują, że w rozpoczynających się rozgrywkach ekipa ze Świdnika będzie groźnym rywalem dla ligowej czołówki.

– Uważam, że dobrze wykonaliśmy pracę w trakcie okresu przygotowawczego. Podczas sezonu zobaczymy, jakie będą jej efekty. Trzeba przyznać, że warunki nie były łatwe, ponieważ wszyscy wiemy, jaka była i jaka jest sytuacja związana z dystansowaniem społecznym i treningami. Każdy radził sobie z tym na swój sposób. Myślę, że na rezultaty naszych działań trzeba poczekać do meczów ligowych – mówi trener Avii Łukasz Mierzejewski.

Działacze Avii nie próżnowali w trakcie ostatnich tygodni, wzmacniając kadrę kilkoma ciekawymi zawodnikami. Do klubu ze Świdnika przeniosło się kilku graczy Hetmana Zamość, który w ostatnim czasie zmagał się z poważnymi problemami finansowo-organizacyjnymi. – Jeśli chodzi o wzmocnienia naszego składu, to sprowadzenie Kamila Oziemczuka jest transferem przeprowadzonym w ostatniej chwili. Przez uraz odniesiony w sparingu na ponad miesiąc wypadł Piotr Prędota i zdecydowaliśmy, że ten piłkarz do nas dołączy. To doświadczony gracz, który potrzebuje treningów i czasu, aby dojść do odpowiedniej dyspozycji fizycznej, bo nie grał w sparingach przez sytuację, w jakiej znalazł się Hetman Zamość. W kwestiach fizycznych Kamil jest za tymi zawodnikami, którzy normalnie się przygotowywali. Jednak wierzę w jego umiejętności i doświadczenie, a także w to, że nam pomoże. Wzmocnili nas również Rafał Kursa i Andrzej Sobieszczyk, doświadczeni gracze na pozycje, na których szukaliśmy wzmocnień. To piłkarze, którzy swoją dyspozycją pokażą, że ich sprowadzenie było trafną decyzją. Dodatkowo zasiliła nas młodzież, której trzeba dać więcej czasu, tak żeby pograła w tej lidze. Tym bardziej że jest wśród nich kilku chłopaków, którzy przyszli z IV ligi. Rafał Dobrzyński dołączył z Chełmianki, w której już trochę pograł, tak więc myślę, że jemu będzie łatwiej. Z kolei Patrykowi Drozdowi należy dać trochę czasu, aby poznał tę ligę i wkomponował się do drużyny. To czy decyzje związane z transferami były odpowiednie, pokażą mecze ligowe. Na ten moment uważam, że są to słuszne wybory. Niektórych zawodników nie mogliśmy utrzymać w zespole, bo wrócili z wypożyczenia lub chcieli poszukać gry w wyższej lidze tak jak Mateusz Ozimek. Być może trudno będzie tych graczy zastąpić, ale myślę, że trzeba dać szansę chłopakom, którzy obecnie są u nas. Wierzę, że będą się rozwijali, a postawą na boisku udowodnią, że zasługują na grę – wyjaśnia Mierzejewski.

W pierwszym meczu świdniczanie zmierzą się z rezerwami Cracovii. Drugi zespół świeżo upieczonego triumfatora Pucharu Polski wywalczył awans do III ligi po wygranym barażu z Unią Tarnów. – Spodziewam się dobrego spotkania. Zagramy na głównym boisku Cracovii i uważam, że to będzie fajne widowisko. Oczywiście wynik też jest bardzo ważny, dlatego liczymy, że wywieziemy z Krakowa cenne punkty. Trener Avii stawia przed zespołem ambitne cele, skupiając się na walce w każdym kolejnym meczu.Sezon będzie długi, ale stawiamy sobie wysokie cele i liczymy na miejsce w górnej części tabeli. Z pokorą podchodzimy do rozgrywek ligowych, bo wiemy, że są trudne i wyrównane. Każdy z rywali wzmocnił kadrę i zdajemy sobie sprawę z tego, że będą decydowały detale. Jednak mierzymy wysoko, traktując najbliższe mecze jako te najważniejsze. Nie ma co wybiegać w przyszłość. To maraton, w którym trzeba przygotować się na wyrywanie punktów w każdym spotkaniu i tak do tego podchodzimy. Chcemy dobrze wejść w tę ligę i spokojnie pracować. Awans jest związany z końcem sezonu, a jak już wspomniałem, nie wybiegamy tak daleko w przyszłość – puentuje 37-letni szkoleniowiec.

WYNIKI SPARINGÓW AVII ŚWIDNIK

Chełmianka Chełm – Avia Świdnik 0:0
Avia Świdnik – Świdniczanka Świdnik Mały 1:2 (0:2)
Avia Świdnik – Lewart Lubartów 5:2 (2:0)
Avia Świdnik – Granit Bychawa 5:0 (4:0)
Avia Świdnik – Kryształ Werbkowice 2:2 (1:1)
Motor Lublin – Avia Świdnik 1:0 (0:0) (finał Pucharu Polski LZPN)

STRZELCY BRAMEK DLA AVII ŚWIDNIK

Wojciech Białek x4
zawodnicy testowani x3
Eryk Ceglarz x2
Dominik Maluga x2
Paweł Uliczny
Piotr Prędota

TRANSFERY AVII ŚWIDNIK W LETNIM OKIENKU

Przyszli: Andrzej Sobieszczyk (Hetman Zamość), Patryk Drozd (Granit Bychawa), Rafał Kursa (Hetman Zamość), Rafał Dobrzyński (Chełmianka Chełm), Kamil Oziemczuk (Hetman Zamość), Michał Androsiuk (wypożyczenie z Varsovii Warszawa)

Odeszli: Bartłomiej Kukułowicz (koniec wypożyczenia z Górnika Łęczna), Sebastian Głaz, Konrad Kołodziej, Bartosz Szelong, Mateusz Ozimek, Krystian Śliwa (Świdniczanka Świdnik Mały).

fot. Avia Świdnik