Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego Hetmana Zamość

Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego Hetmana Zamość

Ostatnie pół roku w Hetmanie Zamość to istna sinusoida zdarzeń. Przez ten czas zmiany dokonywały się, począwszy od pionu sportowego, zawodników w kadrze, poprzez trenerów i sztab szkoleniowy, kończąc na rotacjach w zarządzie. Do tego doszły problemy finansowe, przez co występ biało-zielono-czerwonych na poziomie III ligi stanął pod znakiem zapytania. Pożar na razie został ugaszony, lecz wciąż potrzebne jest monitorowanie sytuacji w klubie.

Hetman przystąpi do rozgrywek grupy IV III ligi nieco z marszu. Wegetacja i oczekiwanie na ostateczne decyzje mocno się przeciągały. − Nie ma jakiegoś punktu odniesienia, ponieważ porównywanie do wykonanej wcześniej pracy jest niemożliwe, bo nie mieliśmy praktycznie żadnego okresu przygotowawczego. Jeżeli chodzi o typowo piłkarskie elementy, to braki były widoczne w sparingu z Gromem Różaniec. Jednak widać również, że chłopcy pracowali indywidualnie nad sobą, dbając o formę podczas tej przerwy. Na pewno potrzebne jest nam zgranie, ale zauważalny był ten błysk. Nie ma co ukrywać, że mamy nad czym pracować, ale powoli zmierzamy w dobrym kierunku − mówi dyrektor sportowy klubu z Zamościa Jan Cios.

W 1. kolejce nowego sezonu Hetman zmierzy się w meczu wyjazdowym z beniaminkiem KS Wiązownica. Dobrą wiadomością jest to, że nowi zawodnicy, którzy dołączyli do kadry zamojskiego klubu, zostali już zgłoszeni i będą mogli wziąć udział w niedzielnej konfrontacji. − Nie wiem, czy terminarz ligi zostanie zmieniony, czy też nie. Pozostaje nam czekać na decyzję ze strony Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwsza kolejka pozostaje niezagrożona. Czekamy na rozpoczęcie rozgrywek i przygotowujemy się na spotkanie z drużyną z Wiązownicy − wyjaśnia Cios.

W Zamościu zapanowały nowe porządki. Pierwszym trenerem mianowano Michała Macka, który poprzednio był asystentem Marcina Płuski. Z kolei drugim szkoleniowcem będzie Jarosław Czarniecki. Sztab szkoleniowy uzupełnią trener bramkarzy Włodzimierz Kwiatkowski, trener przygotowania motorycznego Krystian Kuron, fizjoterapeuta Sylwester Dołba oraz kierownik drużyny Kamil Gac. Czekało ich niełatwe zadanie, by naprędce pozyskać nowych graczy i stworzyć zespół gotowy na batalię w III lidze. − Jeżeli oceniamy potencjalnego zawodnika, który miałby do nas dołączyć, to nie tylko przez pryzmat jego gry, ale i tego, co prezentuje na treningu. Jak dotąd na tej podstawie można stwierdzić, że nie mylimy się pod względem doboru piłkarzy do klubu i oby było tak dalej. Szukamy konkretnych ogniw na miarę możliwości naszego budżetu, takich, na których nas stać, ale z określonymi umiejętnościami. Na pewno w miejsce tych, którzy odeszli, musi przyjść odpowiednia liczba ich następców. Jeżeli chodzi o odejścia, to tak czy inaczej, kadra zostałaby przewietrzona. Planujemy zmienić filozofię i koncepcję budowania drużyny. Będziemy grać rozwijającymi się młodymi zawodnikami, w przedziale wiekowym od szesnastego do dwudziestego czwartego roku życia z domieszką starszych graczy. Chcemy oprzeć się na tych młodych piłkarzach, którzy przychodzą do nas, a następnie promują się swoją postawą. Przez to prawdopodobnie inne kluby będą się po nich zgłaszały. W taki sposób będziemy prowadzić Hetmana. Nie będzie to stajnia weteranów, ale raczej miejsce dla młodych wilków − kończy nasz rozmówca.

WYNIKI SPARINGÓW HETMANA ZAMOŚĆ

Hetman Zamość − Grom Różaniec 2:2 (0:2)
Hetman Zamość – Olimpia Miączyn 6:0 (2:0)

STRZELCY BRAMEK DLA HETMANA ZAMOŚĆ

zawodnicy testowani x4
Wesley Vincent Cain
Mikołaj Grzęda
Przemysław Koszel
Łukasz Pokrywka

TRANSFERY HETMANA ZAMOŚĆ W LETNIM OKIENKU

Przyszli: Adrian Gierowski (Opolanin Opole Lubelskie), Piotr Dajos (Opolanin Opole Lubelskie), Wesley Vincent Cain (Tomasovia Tomaszów Lubelski), Michał Wolanin (Jagiellonia Białystok), Rafał Kruczkowski (Bałtyk Koszalin), Piotr Białousko, Dawid Rosiak (obaj ŁKS II Łódź), Jakub Jaroszyński (wypożyczenie z Górnika Łęczna), Kacper Maciaś (wypożyczenie z Hutnika Kraków)

Odeszli: Marcin Płuska (trener), Krzysztof Zaremba, Paweł Myśliwiecki (Chełmianka Chełm), Dawid Skoczylas (Chełmianka Chełm), Michał Dudek, Daniel Dybiec, Andrzej Sobieszczyk (Avia Świdnik), Przemysław Kanarek (Chełmianka Chełm), Rafał Kursa (Avia Świdnik), Patryk Słotwiński (Tomasovia Tomaszów Lubelski), Kamil Tomczyszyn (Unia Hrubieszów), Przemysław Żmuda (Świdniczanka Świdnik Mały), Kamil Oziemczuk (Avia Świdnik).

fot. Hetman Zamość