Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu Chełmianki Chełm

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu Chełmianki Chełm

Przed startem sezonu 2017/2018 trudno było spodziewać się, że Chełmianka Chełm sięgnie po wicemistrzostwo rundy jesiennej. Postawa biało-zielonych z pewnością zaskoczyła ekspertów, tym bardziej że ich starta do lidera wynosi tylko dwa punkty! Podopieczni Artura Bożyka szczególnie dobrze prezentują się na wyjazdach, gdzie przegrali zaledwie jedno spotkanie.

CHEŁMIANKA CHEŁM W LICZBACH

Miejsce w tabeli: 2
Punkty: 33
Zwycięstwa: 10
Remisy: 3
Porażki: 4
Bramki strzelone: 25
Bramki stracone: 12
Najwyższe zwycięstwo: 4:0 z Sołą Oświęcim
Najwyższa porażka: 0:2 z Podhalem Nowy Targ

Zwycięstwa u siebie: 5
Remisy u siebie: 1
Porażki u siebie: 3
Bramki strzelone u siebie: 12
Bramki stracone u siebie: 8
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 3:0 z JKS-em 1909 Jarosław
Najwyższa porażka u siebie: 0:2 z Podhalem Nowy Targ

Zwycięstwa na wyjeździe: 5
Remisy na wyjeździe: 2
Porażki na wyjeździe: 1
Bramki strzelone na wyjeździe: 13
Bramki stracone na wyjeździe: 4
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 4:0 z Sołą Oświęcim
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:1 z Motorem Lublin

NAJSKUTECZNIEJSI

Przemysław Banaszak – 8 goli
Aleksiej Pritulak – 5 goli
Mateusz Kompanicki – 3 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Artur Bożyk:Pozycja wicelidera jest sukcesem i konsekwencją pracy bardzo dużej liczby osób, mających wpływ na nasz rozwój. Bardzo się cieszę, że na półmetku jesteśmy tak wysoko w tabeli. Dla wielu jest to zaskoczenie, ale cały czas staraliśmy się patrzeć w górę i nie mówię tu tylko o zawodnikach. Przypominam jednak, że jesteśmy dopiero w połowie sezonu. Powtórzenie tego wyniku wiosną to będzie wielka sztuka. Wielką sztuką będzie poradzić sobie z warunkami, które teraz postawią nam przeciwnicy. Musimy być jeszcze lepsi. Wiele czynników miało wpływ na nasz wynik. Fundamentem tego wszystkiego była organizacja pracy. Ludzie pracujący w klubie z ogromną ochotą przystawali na różne pomysły, by podnosić do góry naszą kulturę pracy. To przekładało się na zespół i na jakość treningu. Z intensywnością trenowania nie było najmniejszych problemów. W klubie jest duża dynamika jeśli chodzi o rozwój i nie mówię tego tylko o piłkarzach. Cieszę się, że ludzie chcą dołączać do naszego projektu i dać coś dobrego od siebie, podobnie jak zawodnicy na boisku.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki:Dołączył do nasz Mateusz Olszak. Zimą mamy dużo czasu i jestem spokojny, że proces odnalezienia atutów Mateusza będzie miał swoją dynamikę i pójdzie to sprawnie. Zawodnik ma świadomość, że nie będzie miał łatwo. Będzie musiał przestawić się na wysoką intensywność grania i mam nadzieję, że ten temat przepracuje należycie, z czego da nam i sobie samemu dużo radości. Nie szykujemy wzmocnień, bo nie mamy na to środków. Nie ma też pomysłu, by trafiali do nas zawodnicy doświadczeni, a może nawet sprowadzani spoza Lubelszczyzny. Przekazałem w klubie, że jestem zainteresowany młodzieżą z regionu. Z wieloma zawodnikami już rozmawiałem. Mamy okres zimowy, wiadomo, że teraz jest trudniej o pozyskanie piłkarza, bo nie każdy chce się osłabiać, a myślenie o przyszłości towarzyszy nam wszystkim. Myślę, że dołączy do nas jeszcze dwóch piłkarzy po to, aby nasza kadra była należycie szeroka. Runda jesienna pokazała, że pewne problemy musieliśmy rozwiązywać zmianami pozycji zawodników. Będziemy chcieli podnieść rywalizację w środkowej linii, ale też w defensywie. Dwóch, trzech nowych piłkarzy pozwoliłoby nam ze spokojem oczekiwać na rundę wiosenną.

Ubytki: Przemek Banaszak przebywał na testach w Radomiaku. Zebrał doświadczenia, ale był czas, kiedy nie mieliśmy z tego klubu żadnych informacji, więc tym tematem na razie się nie zajmuję. Jeżeli chodzi o Michała Kobiałkę, rozmowy trwają i wszystko wyjaśni się  w najbliższych dniach. Z informacji, które mi przekazano, Wisła Puławy jest nim zainteresowana. Mateusz Kompanicki nigdzie się nie wybiera, nie prowadzi żadnych rozmów i nic się nie dzieje w tym temacie. Inni zawodnicy? Nikt nie zgłosił chęci odejścia, ja również z nikogo nie zrezygnowałem.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

9.01 – pierwszy trening
27.01 – GKS Niemce
3.02 – Wilga Garwolin
10.02 – Stal Stalowa Wola
14.02 – Górnik Łęczna
17.02 – Avia Świdnik
17.02 – Avia II Świdnik
24.02 – Orlęta Radzyń Podlaski
3.03 – Hetman Zamość.