Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w wykonaniu Lewartu Lubartów

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w wykonaniu Lewartu Lubartów

Na półmetku rywalizacji Lewart Lubartów zajmuje pierwszą pozycję w tabeli IV ligi lubelskiej. Podopieczni Tomasza Bednaruka mają dwa punkty przewagi nad drugą Włodawianką Włodawa i pięć oczek więcej od Tomasovii Tomaszów Lubelski oraz Huraganu Międzyrzec Podlaski. Wobec tego lider z Lubartowa jest przed startem rundy wiosennej głównym faworytem do promocji na poziom III ligi.

LEWART LUBARTÓW W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 1
Punkty: 38
Zwycięstwa: 12
Remisy: 2
Porażki: 2
Bramki strzelone: 39
Bramki stracone: 11
Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z Orlętami Łuków i Huczwą Tyszowce
Najwyższa porażka: 2:3 z Powiślakiem Końskowola

Zwycięstwa u siebie: 7
Remisy u siebie: 1
Porażki u siebie: 0
Bramki strzelone u siebie: 23
Bramki stracone u siebie: 3
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 5:0 z Orlętami Łuków i Huczwą Tyszowce
Najwyższa porażka u siebie: –

Zwycięstwa na wyjeździe: 5
Remisy na wyjeździe: 1
Porażki na wyjeździe: 2
Bramki strzelone na wyjeździe: 16
Bramki stracone na wyjeździe: 8
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 4:1 z Górnikiem II Łęczna
Najwyższa porażka na wyjeździe: 2:3 z Powiślakiem Końskowola

NAJSKUTECZNIEJSI

Konrad Nowak – 9 goli
Grzegorz Fularski – 8 goli
Łukasz Najda – 5 goli

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Tomasz Bednaruk: – Uważam, że tę rundę można ocenić bardzo pozytywnie, bo zgromadziliśmy sporą liczbę punktów. Na boisku prezentowaliśmy się dosyć solidnie. Cieszy również praca, jaką wykonaliśmy z zawodnikami. Można powiedzieć, że na wszystkich zajęciach widzieliśmy u piłkarzy zaangażowanie i dużą chęć do pracy, więc to też jest plus pierwszej połowy sezonu. Mamy przed sobą wiele aspektów do poprawy i na pewno stać nas na lepszą grę. Powielaliśmy stare nawyki, które niekoniecznie są dobre, więc w okresie zimowym będziemy pracowali, aby to poprawić. Wiadomo, że zima to długi okres i mamy trochę czasu, żeby zespół jeszcze bardziej scalić. Ponadto postaramy się wzmocnić te rzeczy, które nam nie wychodziły w minionej rundzie.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: Z pewnością musimy zwiększyć rywalizację w zespole na niektórych pozycjach. Na ten moment nie ma jeszcze żadnych konkretów. Aktualnie prowadzimy spokojne rozmowy z kilkoma zawodnikami, których widzielibyśmy u siebie. Jeśli chodzi o ich pozycje, to są to piłkarze środka pola i napastnicy. Chciałbym jeszcze pozyskać jednego obrońcę, ale najbardziej interesuje mnie środek boiska. Wiadomo, że nie będziemy robili rewolucji. Liczę na to, że do kadry dołączy dwóch-trzech nowych graczy, którzy będą wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem składu.

Ubytki: Jeśli chodzi o odejścia z zespołu przed rundą wiosenną, to jak dotąd nie było potrzeby rozmawiania z żadnym z zawodników, ponieważ nie wiemy, kto może nas zasilić. Będziemy mądrzejsi, gdy zostaną przeprowadzone transfery do klubu. Wtedy porozmawiamy z piłkarzami, których widzielibyśmy w drużynie na innych zasadach. Na razie nie ma żadnych rozmów z chłopakami odnośnie ich odejścia. Wszyscy, którzy byli w kadrze, od stycznia są do naszej dyspozycji.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

11.01 – pierwszy trening
29.01 – POM Iskra Piotrowice
1.02 – Świdniczanka Świdnik Mały
8.02 – Avia Świdnik
15.02 – Granit Bychawa
22.02 – Sparta Rejowiec Fabryczny
29.02 – Podlasie Biała Podlaska
7.03 – Łada 1945 Biłgoraj
14.03 – rywal do ustalenia.

* bilans po 16. kolejkach

fot. Lewart Lubartów