Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Hetmana Zamość

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Hetmana Zamość

Runda jesienna sezonu 2020/2021 zapisze się na kartach historii Hetmana Zamość jako jedna z najbardziej haniebnych i wstydliwych. Wpływ na jej przebieg miały kłopoty organizacyjno-sportowe trwające w klubie od dłuższego czasu. Osiągane wyniki, a raczej ich brak sprawiły, że po zaledwie dwóch latach spędzonych na III-ligowym poziomie marce rozpoznawalnej nie tylko na piłkarskiej mapie Lubelszczyzny grozi spadek do IV ligi.   

HETMAN ZAMOŚĆ W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 21
Punkty: 7
Zwycięstwa: 1
Remisy: 4
Porażki: 15
Bramki strzelone: 18
Bramki stracone: 60
Najwyższe zwycięstwo: 2:1 z Podhalem Nowy Targ
Najwyższa porażka: 2:7 z Chełmianką Chełm

Zwycięstwa u siebie: 0
Remisy u siebie: 3
Porażki u siebie: 7
Bramki strzelone u siebie: 8
Bramki stracone u siebie: 28
Najwyższe zwycięstwo u siebie: −
Najwyższa porażka u siebie: 2:7 z Chełmianką Chełm

Zwycięstwa na wyjeździe: 1
Remisy na wyjeździe: 1
Porażki na wyjeździe: 8
Bramki strzelone na wyjeździe: 10
Bramki stracone na wyjeździe: 32
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 2:1 z Podhalem Nowy Targ
Najwyższa porażka na wyjeździe: 1:6 z Wólczanką Wólka Pełkińska

NAJSKUTECZNIEJSI

Rafał Kruczkowski − 7 goli
Rafał Turczyn − 4 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Jarosław Czarniecki: Nasz wynik odzwierciedla to, co działo się w klubie przed rozpoczęciem tego sezonu i chyba nikogo nie powinno to dziwić. Tydzień przed startem rozgrywek dołączyłem do Hetmana jako drugi trener i wiedziałem, na co się piszę. Wtedy nie mieliśmy w kadrze skompletowanej jedenastki, więc nikt się nie spodziewał, że wraz z tym przyjdą wyniki. Siedem zdobytych punktów nie jest dorobkiem, którym można się chwalić. Bez przepracowanego okresu przygotowawczego nie idzie wygrywać spotkań nawet na niższych poziomach niż III liga, a my zaczęliśmy go bardzo późno. Samą motywacją nie da się niczego wielkiego osiągnąć. Do tego jest potrzebne odpowiednie przygotowanie fizyczne, taktyczne i mentalne. Gdy zaczyna się realizować te elementy dopiero tydzień przed ligą, to z pewnością nie można być na nią gotowym. W trakcie rozgrywek nie pojawiło się u mnie żadne zwątpienie, ale też nie jest rzeczą przyjemną przegrywać mecz za meczem, a tak było w pierwszych pięciu kolejkach. Dopiero później pojawiły się punkty po remisach z Orlętami Radzyń Podlaski i Stalą Stalowa Wola. Jedyne zwycięstwo odnieśliśmy, mierząc się na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Po nim nadszedł moment, w którym myśleliśmy, że chociaż w pewnym stopniu wyszliśmy z dołka, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany. Odwołano mecz z Chełmianką Chełm, a część zawodników zachorowała. Przy tak wąskiej kadrze nie podnieśliśmy się i do końca rundy wyglądaliśmy bardzo blado. Były spotkania, na które jeździliśmy w trzynastoosobowym składzie, w którym jednym z dwóch rezerwowych był bramkarz. Nie życzę nikomu, by przeszedł przez takie piekiełko, jakie było w naszym klubie. Aczkolwiek widzę w tych chłopcach potencjał. To jest zespół składający się w sporej części z młodych ludzi. Potrafiliśmy w dziewięciu meczach otwierać wynik, a to o czymś świadczy i nie jest przypadkiem. Niestety w zdecydowanej większości z nich nie potrafiliśmy utrzymywać prowadzenia, co pokazuje braki w doświadczeniu i przygotowaniu fizycznym. Szkoda, ponieważ gdybyśmy mieli trzech, czterech starszych i ogranych zawodników, to moglibyśmy spokojnie rywalizować z innymi drużynami w lidze. 

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki:Aktualnie nie jestem w stanie wypowiedzieć się w tej kwestii. We wtorek 8 grudnia ma zostać powołany nowy zarząd i w dużej mierze sprawy transferowe zależą od niego. Być może zapadną też decyzje wobec mojej osoby i pełnionej przeze mnie funkcji. Jestem otwarty na propozycje i chciałbym pomóc drużynie dociągnąć ten sezon do końca. Nie zajmuję się finansami, więc nie wiem, na co stać klub, a na co nie. Korekty muszą zostać dokonane, bo nie wszyscy zawodnicy sprostali III-ligowym wymaganiom. Naprawdę nie wiem, czy w zimie uda nam się przeprowadzić transfery, które w pewnym stopniu nas zadowolą. Przerwa zimowa jest trudnym okresem i podczas niej nie jest łatwo pozyskać kogoś, kto może wzmocnić zespół. Do tego potrzebne są pieniądze, a w ostatnim czasie w Hetmanie nie było z tym najlepiej. 

Ubytki:Praktycznie wszyscy z obecnej kadry mają kontrakty ważne do końca czerwca 2021 roku. Natomiast nikt nikogo nie będzie trzymał na siłę. Jeśli dany zawodnik znajdzie sobie lepszy klub i zechce odejść, to jesteśmy w stanie usiąść do rozmów. Czy któryś z tych chłopców zasługuje na grę w wyższej lidze? Myślę, że aktualnie jeden lub dwóch graczy może od nas odejść zimą. 

PLAN PRZYGOTOWAŃ 

11.01 − pierwszy trening
23.01 − Avia Świdnik
23.01 – Brat Siennica Nadolna
30.01 − Chełmianka Chełm
30.01 – Igros Krasnobród
6.02 − Łada 1945 Biłgoraj
10.02 − Tomasovia Tomaszów Lubelski
13.02 − Sokół Sieniawa
20.02 − Kryształ Werbkowice
27.02 − Victoria Żmudź (jeśli rozgrywki ligowe rozpoczną się zgodnie z planem, to ten mecz kontrolny się nie odbędzie).

*bilans po 20 kolejkach 

fot. Hetman Zamość 

0 0 vote
Article Rating