Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Kłosa Chełm

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Kłosa Chełm

Za Kłosem Chełm bardzo trudna runda jesienna. Zespół z powiatu chełmskiego spędzi zimę w dolnej części tabeli, mając za sobą tylko outsiderów z Biłgoraja i Białopola. Słaba postawa ekipy rozgrywającej swoje domowe mecze w Rożdżałowie przyczyniła się do roszady na stanowisku trenera. W połowie października Roberta Tarnowskiego zastąpił Zbigniew Wójcik, pod którego wodzą Kłos powalczy wiosną o utrzymanie na poziomie IV ligi. 

KŁOS CHEŁM W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 10
Punkty: 18
Zwycięstwa: 5
Remisy: 3
Porażki: 11
Bramki strzelone: 16
Bramki stracone: 29
Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z Ładą 1945 Biłgoraj
Najwyższa porażka: 0:8 z Tomasovią Tomaszów Lubelski

Zwycięstwa u siebie: 2
Remisy u siebie: 3
Porażki u siebie: 5
Bramki strzelone u siebie: 10
Bramki stracone u siebie: 14
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 5:0 z Ładą 1945 Biłgoraj
Najwyższa porażka u siebie: 1:5 z Kryształem Werbkowice

Zwycięstwa na wyjeździe: 3
Remisy na wyjeździe: 0
Porażki na wyjeździe: 6
Bramki strzelone na wyjeździe: 6
Bramki stracone na wyjeździe: 15
Najwyższe zwycięstwa na wyjeździe: 3:0 z Unią Białopole
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:8 z Tomasovią Tomaszów Lubelski

NAJSKUTECZNIEJSI

Mateusz Filipczuk – 4 gole
Adam Brzozowski – 3 gole
Kacper Kowalski – 2 gole
Paweł Wójcicki – 2 gole
Michał Siatka – 2 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Zbigniew Wójcik: – Gdy obejmowałem zespół, to z pewnością mieliśmy większe nadzieje dotyczące zdobyczy punktowej. Przegrywaliśmy mecze, ale bardzo minimalnie i często brakowało szczegółów. Naszym obecnym celem jest mocne przepracowanie okresu przygotowawczego. Potrzebujemy wzmocnień, bo czeka nas trudna walka o zachowanie IV-ligowego bytu. Gdybym miał ocenić swój zespół, to współpracuję z bardzo ambitną drużyną. Już po pierwszych zajęciach byłem przekonany, że to dobre miejsce i podjąłem wyzwanie. Za każdym razem, gdy jadę na trening, robię to z przyjemnością, bo zawsze jest grupa ludzi, która w stu procentach wykona to, czego się od niej oczekuje. Czy w rundzie jesiennej mogliśmy ugrać więcej? Zapewne tak. Przykładem może być spotkanie z Gromem Różaniec, w którym mieliśmy sytuacje, a jednak przegraliśmy. Ogólnie nasz dorobek mógł być lepszy o pięć punktów. Natomiast nie załamujemy się i nie spuszczamy głów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy solidnie przepracować zimę, aby wiosną “odpalić”.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Patrząc na liczbę zdobytych przez nas goli, zdecydowanie potrzebujemy bramkostrzelnego napastnika. Aczkolwiek takiej “dziewiątki” potrzebują wszyscy. Jesteśmy po rozmowach z Łukaszem Drzewickim, który ma podjąć rękawicę. Aktualnie nie szukamy młodzieżowców, chyba że taki młody zawodnik byłby niezwykle jakościowy. Najbardziej przydałoby nam się dwóch napastników.

Ubytki: Na pewno rundy wiosennej nie wznowi z nami Alan Chmiel, gdyż wyjeżdża za granicę. Zobaczymy, jak rozwiąże się sprawa środkowych obrońców, bo być może opuszczą nasz region. Mam nadzieję, że zostaną z nami młodzieżowcy. Życzę im rozwoju, ale na ten moment chyba najlepszym rozwiązaniem dla nich, byłoby pozostanie w Kłosie, gdzie mają wiele szans na grę. Nie wiadomo, jak potoczy się sytuacja z Emilem Poznańskim, który może od nas odejść i przenieść się do stołecznego województwa. Nie mamy również pewności w kwestii Kacpra Kowalskiego. W rundzie jesiennej ten zawodnik nie trenował z nami, a jedynie przyjeżdżał na mecze. Żadna ze stron nie podjęła jeszcze decyzji w tym wypadku, a cała sytuacja jest rozwojowa.

PLAN PRZYGOTOWAŃ I LISTA SPARINPARTNERÓW KŁOSA CHEŁM W ZIMOWYM OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM

16.01 – pierwszy trening

Sparta Rejowiec Fabryczny
Start Krasnystaw
Stal Poniatowa
Garbarnia Kurów
Motor II Lublin
Polesie Kock

*bilans po 19 kolejkach

fot. Grzegorz Usydus (archiwum)