Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Wisły Puławy

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Wisły Puławy

Wisła Puławy przezimuje w fotelu lidera III ligi grupy IV z pięciopunktowym zapasem nad drugim w tabeli Sokołem Sieniawa. Za podopiecznymi Mariusza Pawlaka dopiero połowa drogi w kierunku awansu. Wiosną na długiej prostej Dumę Powiśla czeka dwadzieścia przeszkód, których pokonanie sprawi, że puławianie będą mogli cieszyć się z końcowego sukcesu.     

WISŁA PUŁAWY W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 1
Punkty: 48
Zwycięstwa: 15
Remisy: 3
Porażki: 2
Bramki strzelone: 54
Bramki stracone: 20
Najwyższe zwycięstwo: 6:0 z Podlasiem Biała Podlaska
Najwyższa porażka: 1:2 z Siarką Tarnobrzeg

Zwycięstwa u siebie: 8
Remisy u siebie: 2
Porażki u siebie: 0
Bramki strzelone u siebie: 28
Bramki stracone u siebie: 12
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 6:0 z Podlasiem Biała Podlaska
Najwyższa porażka u siebie: −

Zwycięstwa na wyjeździe: 7
Remisy na wyjeździe: 1
Porażki na wyjeździe: 2
Bramki strzelone na wyjeździe: 26
Bramki stracone na wyjeździe: 8
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 5:1 z Hetmanem Zamość
Najwyższa porażka na wyjeździe: 1:2 z Siarką Tarnobrzeg

NAJSKUTECZNIEJSI

Adrian Paluchowski − 19 goli
Łukasz Kacprzycki − 9 goli
Emil Drozdowicz − 5 goli
Bartłomiej Bartosiak − 4 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Mariusz Pawlak: Uważam, że po rundzie jesiennej możemy być zadowoleni, chociaż jak to się mówi, zawsze mogło być lepiej. Jesteśmy na pierwszym miejscu i mamy przewagę pięciu punktów nad drugim Sokołem Sieniawa oraz dziesięciu nad trzecią Stalą Stalowa Wola, dzięki czemu w spokoju możemy skoncentrować się na przygotowaniach do rundy wiosennej. Wiemy, że nie będzie ona łatwiejsza, a wręcz przeciwnie. Jednak przyzwyczailiśmy się do tego i zdajemy sobie sprawę, że każdy będzie chciał wygrać z liderem, zespołem, który jest jednym z faworytów ligi. Teraz mamy czas na spokojną analizę i wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Naszą siłą jest kolektyw oraz to, że chcemy grać bardzo ofensywnie. Niestety z tego powodu straciliśmy 20 goli. Zdarzało się to między innymi dlatego, że po stracie piłki nie byliśmy dość agresywni w próbie odbioru futbolówki, a przejście z ataku do obrony nie było wystarczająco płynne i nie nadążaliśmy z odbudową ustawienia. Na początku mieliśmy problemy z defensywą przy stałych fragmentach gry. Nie zawsze traciliśmy po nich bramki, ale to się nam przytrafiało. W tym przypadku staraliśmy się reagować i analizować na bieżąco. Wiemy, co jeszcze musimy poprawić i w przerwie zimowej przyjdzie czas na te elementy, choć nie ma ich wiele. W lidze w dużej mierze koncentrowaliśmy się na najbliższym przeciwniku, a na treningach pomiędzy spotkaniami z różnych względów nie zawsze można było wszystko przećwiczyć. Mamy na swoim koncie sporo punktów i wygranych meczów, więc źle by wyglądało, gdybyśmy mieli się zamartwiać, że coś było nie tak. Czeka nas bardziej udoskonalanie niż poprawianie tego, co wdrażaliśmy do tej pory.     

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki:Wciąż występujemy na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Obecnie fotel lidera i perspektywa awansu to jeszcze za mało, żeby było nam łatwiej pozyskiwać piłkarzy. Drużyna dobrze funkcjonuje, także nie planujemy przeprowadzać wielkich zmian. Zrobimy małe korekty, ale nie chciałbym zdradzać, ilu nowych zawodników do nas dołączy i na jakie pozycje. Z pewnością będą to przemyślane ruchy. Chcemy się wzmocnić oraz zwiększyć rywalizację ze względu na to, że wiosną mamy do rozegrania kolejnych dwadzieścia spotkań w lidze, więc musimy pamiętać o wykluczeniach za kartki oraz kontuzjach. Ponadto pojedynczy gracze mogą wypadać ze składu ze względu na pandemię, dlatego też powinniśmy być przygotowani na wszystkie możliwe warianty.  

Ubytki:Są zawodnicy, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, tak żeby grali w większym wymiarze czasu. Jestem zwolennikiem tego, że jeśli ktoś otrzymuje mniej minut, to po przeprowadzonych rozmowach ma prawo do zmiany otoczenia. Z pewnością trzon zespołu pozostaje, z umowami obowiązującymi co najmniej do czerwca lub dłużej, dlatego nie muszę się o nic martwić w tej materii. 

PLAN PRZYGOTOWAŃ 

11.01 − pierwszy trening i badania wydolnościowe
23.01 − Wisła Sandomierz
27.01 − Lublinianka
30.01 − Stomil Olsztyn
6.02 − Legionovia Legionowo
13.02 − Mazur Karczew
20.02 − Avia Świdnik
27.02 − Powiślak Końskowola (jeśli rozgrywki ligowe rozpoczną się zgodnie z planem, to ten mecz kontrolny się nie odbędzie).

*bilans po 20 kolejkach 

fot. Wisła Puławy

0 0 vote
Article Rating