Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu Opolanina Opole Lubelskie

Piłkarze Opolanina Opole Lubelskie na jedenastym miejscu zakończyli przedłużoną rundę jesienną rozgrywek IV ligi lubelskiej. Wiosną celem drużyny będzie utrzymanie w rozgrywkach, a tej misji podjąć będzie miał się nowy szkoleniowiec, który zastąpi odchodzącego do Wisły Sandomierz Jarosława Pacholarza.

OPOLANIN OPOLE LUBELSKIE W LICZBACH

Miejsce w tabeli: 11
Punkty: 17
Zwycięstwa: 5
Remisy: 2
Porażki: 9
Bramki strzelone: 29
Bramki stracone: 31
Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z Victorią Żmudź
Najwyższa porażka: 0:5 z Unią Hrubieszów

Zwycięstwa u siebie: 3
Remisy u siebie: 0
Porażki u siebie: 5
Bramki strzelone u siebie: 16
Bramki stracone u siebie: 14
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 5:0 z Victorią Żmudź
Najwyższa porażka u siebie: 0:3 z Kryształem Werbkowice

Zwycięstwa na wyjeździe: 2
Remisy na wyjeździe: 2
Porażki na wyjeździe: 4
Bramki strzelone na wyjeździe: 13
Bramki stracone na wyjeździe: 17
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 4:0 z Polesiem Kock
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:5 z Unią Hrubieszów

Najlepszy strzelec: Oleksij Rodewicz – 10 goli

NAJSŁABSZY MECZ

Jarosław Pacholarz:Był to mecz z Unią Hrubieszów. W tym spotkaniu przede wszystkim słabo wyglądaliśmy fizycznie. Brakowało nam pomysłu na grę. Dużo rzeczy złożyło się na taki, a nie inny wynik w tym meczu. Na pewno też przyczyniły się do tego braki kadrowe.

NAJLEPSZY MECZ

Jarosław Pacholarz:Na pewno było to wygrane spotkanie z Polesiem Kock. Zagraliśmy dobrze taktycznie, z dużą determinacją. Stwarzaliśmy sytuacje, które wykorzystywaliśmy. To zwycięstwo było też przerwaniem passy porażek. Wygraliśmy również kilka innych spotkań, ale to właśnie zwycięstwo z tym przeciwnikiem cenię sobie najbardziej, bo był to najmocniejszy rywal.

OCENA RUNDY

Jarosław Pacholarz:Myślę, że wynik jest trochę poniżej oczekiwań. Uważam, że stać tę drużynę na lepsze rezultaty i wyższe miejsce w tabeli. W niektórych meczach trochę zabrakło nam skuteczności, co się mściło. Oprócz spotkań z Hrubieszowem i z Werbkowicami nie byliśmy słabszym zespołem od rywala, a pomimo tego przegrywaliśmy przez jeden błąd. Na pewno brakowało nam szczęścia, gdyż drużynę stać było na więcej punktów.

KTÓRE FORMACJE WYMAGAJĄ WZMOCNIEŃ?

Jarosław Pacholarz:Uważam, że Opolanin potrzebuje zawodnika, który wzmocni rywalizację na pozycji środkowego obrońcy. Dwójka stoperów – Konrad Górniak i Marcin Nowak – dobrze przygotowała się do sezonu, tylko obaj często łapali kontuzje i ich brakowało, co było dużą stratą dla zespołu. Przydałby się też jeszcze jeden zawodnik bramkostrzelny, może nawet nie taki, jakim jest Oleksij Rodewicz. Uważam, że przydaliby się też silni fizycznie młodzieżowcy, bo takich brakowało. W Opolaninie młodzieżowcami są juniorzy i przy silniejszym fizycznie przeciwniku w tej lidze, która jest przede wszystkim fizyczna, wyraźnie odstawali.

CEL NA RUNDĘ WIOSENNĄ

Jarosław Pacholarz: Celem drużyny będzie utrzymanie w rozgrywkach.

0 0 votes
Article Rating