Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego Orląt Radzyń Podlaski

Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego Orląt Radzyń Podlaski

Zespół z Radzynia Podlaskiego zimowe przygotowania do rundy wiosennej w sezonie 2019/2020 rozpoczął z nowym trenerem. Pracujący wcześniej w Chełmiance Chełm Artur Bożyk dołączył do Orląt na początku stycznia. Główne zadanie, jakie czeka na niego w klubie, to walka o pozostanie na tym szczeblu rozgrywkowym. 

Artur Bożyk przejął stery w drużynie Orląt Radzyń Podlaski, zanim te powróciły do treningów, dzięki czemu miał pełen komfort poznania nowego zespołu i nakreślenia już od początku własnej filozofii gry. − Uważam, że w trakcie zimowej przerwy spędziliśmy ze sobą wartościowy czas. Cieszy mnie pełne zaangażowanie fizyczne i mentalne drużyny w to, co razem robiliśmy. Obóz w Brześciu stworzył nam dodatkowe możliwości, które zostały wykorzystane. Wszystkie aspekty funkcjonowania w piłce były przez nas akcentowane, z dużym naciskiem na taktykę i mentalność. Proces budowania zespołu trwa. Okres przygotowawczy wcale go nie zamyka, a można nawet powiedzieć, że otwiera nowy. Lada moment pojawią się mecze o stawkę i nadal jestem bardzo ciekaw komunikatów, jakie zawodnicy będą wysyłali podczas tych spotkań − mówi trener III-ligowca.

W trakcie meczów towarzyskich klub sprawdzał kilku piłkarzy, którzy mogliby ewentualnie zasilić ekipę biało-zielonych. Ostatecznie do kadry dołączyli wypożyczony z Motoru Lublin Szymon Kamiński, Przemysław Kwiatkowski, który ma pełnić także rolę asystenta pierwszego trenera, ponadto Michał Wołos, Adam Wasiluk, Edvinas Baniulis oraz przymierzany głównie do grupy występującej w Makroregionalnej Lidze U-19, Kacper Marczuk. − Dużych zmian w kadrze nie zrobiliśmy. Co chodzi o transfery, to mamy pewne ograniczenia, dlatego zdecydowaliśmy się pójść tą drogą. Dobrze, że pojawiło się wzmocnienie na pozycji napastnika, bo od samego początku szukaliśmy gracza na tę pozycję − komentuje doświadczony szkoleniowiec.

Orlęta wciąż toczą walkę na dwóch frontach. Po zwycięstwie nad Huraganem Międzyrzec Podlaski (1:3 po dogrywce, przyp. red.) zameldowały się w finale Pucharu Polski BOZPN. Jednak batalię w rundzie wiosennej o ligowy byt rozpoczynają z odległej, a zarazem spadkowej 16. pozycji. − Bierzemy udział w rozgrywkach pucharowych i traktujemy je bardzo poważnie. Natomiast w lidze będziemy walczyć o utrzymanie. Patrząc na tabelę, to do zespołów ze środka tabeli mamy jedenaście punktów straty. Podgonić taki dystans nie jest rzeczą prostą, ale będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by tego dokonać. Sytuacja kadrowa jest dobra i wszystko na ten moment jest w porządku. Są jakieś drobne urazy, ale jest to rzecz naturalna. Gdyby nastąpiła potrzeba rozwiązania jakiegoś problemu, to będziemy chcieli dokonać tego w jak najlepszy sposób − wyjaśnia 43-latek. Z jakim nastawieniem podchodzi do najbliższego spotkania ligowego ze Stalą Kraśnik zespół Artura Bożyka? − Oczywiście podchodzimy z szacunkiem do rywala, ale koncentrujemy się w dużej mierze na tym, żeby zyskać nową tożsamość − kończy.

WYNIKI SPARINGÓW ORLĄT RADZYŃ PODLASKI

Górnik Łęczna − Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:1)
Ruch Brześć − Orlęta Radzyń Podlaski 0:0
Olimpia Zambrów – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (1:0)
Victoria Sulejówek – Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 (1:0)
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Orlęta Radzyń Podlaski 0:2 (0:0)
Pogoń II Siedlce − Orlęta Radzyń Podlaski 1:6 (1:2)
Broń Radom − Orlęta Radzyń Podlaski 2:0
Huragan Międzyrzec Podlaski − Orlęta Radzyń Podlaski 1:3 pd. (0:1, 1:1, 1:3) (półfinał Pucharu Polski BOZPN)

STRZELCY BRAMEK DLA ORLĄT RADZYŃ PODLASKI

Karol Kalita x5
Jakub Syryjczyk x2
Radosław Kursa
Rafał Nowak
Artur Renkowski
Arkadiusz Kot
zawodnik testowany

TRANSFERY ORLĄT RADZYŃ PODLASKI W ZIMOWYM OKIENKU

Przyszli: Przemysław Kwiatkowski (Chełmianka Chełm), Szymon Kamiński (wypożyczony z Motoru Lublin), Kacper Marczuk (Grom Kąkolewnica), Michał Wołos (Chełmianka Chełm), Edvinas Baniulis (FK Riteriai), Adam Wasiluk (KKS Kalisz)

Odeszli:Rafał Borysiuk (trener), Krzysztof Stężała (zakończenie kariery), Mariusz Chmielewski (Podlasie Biała Podlaska), Michał Sadowski, Przemysław Ilczuk, Damian Gałązka (Nadnarwianka Pułtusk), Kacper Lipiński.

fot. Orlęta Radzyń Podlaski