Pogoń Szczecin – Piast Gliwice typy i kursy (20.04.2024)

Duma Pomorza nie ustaje w walce o jedno z miejsc na ligowym podium PKO Ekstraklasy. Jak będzie przedstawiała się ich sytuacja po zakończeniu meczu w ramach 29. serii gier? Sprawdź Pogoń Szczecin – Piast Gliwice typy, gdzie przedstawiam swoją autorską opinię na ten temat.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice typy bukmacherskie

Plotki o mojej sportowej śmierci były mocno przesadzone. Taką sentencją Kamil Grosicki mógłby rozpoczynać każdą rozmowę na temat swojej postawy w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy. Popularny Grosik przeżywa drugą bądź nawet już trzecią młodość i z 21 punktami na koncie wyraźnie wyprzedza wszystkich swoich rywali w tzw. klasyfikacji kanadyjskiej.

Do pełni szczęścia doświadczonemu zawodnikowi brakuje właściwie tylko sukcesów z drużyną. Portowcy za kilkanaście dni rozegrają mecz finałowy w ramach Pucharu Polski, a w lidze nadal mają matematyczne szanse na mistrzostwo. Uważam, że te dwie składowe są wystarczające, by móc ich uznawać za wyraźnych faworytów potyczki z popularnymi Piastunkami.

pogon-piast-typy

Nastawiającym się na spektakularne widowisko w sobotnie popołudnie musimy nieco zepsuć humor. Na przestrzeni dziesięciu ostatnich bezpośrednich meczów pomiędzy obiema ekipami w zaledwie jednym padło więcej niż dwa gole. Tym samym Pogoń Szczecin – Piast Gliwice na mniej niż 2.5 bramki to zakład, który z całą pewnością musisz wziąć pod uwagę w trakcie procesu tworzenia swojego autorskiego kuponu.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice kursy bukmacherskie

W ofertach legalnych polskich bukmacherów da się zauważyć wyraźne faworyzowanie zespołu dowodzonego przez Jensa Gustafssona. Kurs na ich wygraną w ofercie firmy Superbet wynosi np. 1.90, podczas gdy przelicznik opisujący triumf gliwiczan to aż 4.20. Na dokładnie 3.60 wyceniono natomiast ewentualny remis, a więc rezultat, który w starciach z udziałem Piasta pojawia się wyjątkowo często.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Rozpacz fanów ze Szczecina po porażce w prestiżowym spotkaniu z Lechem Poznań nie trwała zbyt długo. Ich pupile w kolejnym starciu bardzo łatwo rozprawili się bowiem z chorzowskim Ruchem.

Podopieczni Aleksandara Vukovica także zdają się być w dobrych humorach, gdyż w poprzedniej serii gier udało im się odprawić z kwitkiem Zagłębie Lubin. Pół żartem, pół serio można zatem rzec, że będziemy mieli do czynienia z batalią dwóch niepokonanych drużyn.

Jako że rozstrzygnięcie tych zmagań będziemy miało niezwykle istotny wpływ na układ sił w tabeli, to emocji zabraknąć zdecydowanie nie powinno.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice przewidywane składy

Wedle najnowszych informacji wyjściowe jedenastki obydwu drużyn mogą przedstawiać się następująco:

Pogoń: Cojocaru – Koutris – Malec – Borges – Wahlqvist – Gorgon – Grosicki – Ulvestad – Przyborek – Bichakhchyan – Koulouris

Piast: Plach – Pyrka – Huk – Czerwiński – Mokwa – Tomasiewicz – Dziczek – Felix – Szczepański – Ameyaw – Piasecki

Gdzie oglądać Pogoń Szczecin – Piast Gliwice? Transmisja i godzina

Przekaz na żywo z opisywanego pojedynku będzie można śledzić m.in. na antenach stacji Canal+Sport 3, jak również za pośrednictwem platformy Canal+online. Rozpoczęcie zmagań na obiekcie im. Floriana Krygiega w Szczecinie zaplanowano na godz. 15:00 w dniu 20 kwietnia 2024 roku.

OGLĄDAJ TUTAJ