Pogoń Szczecin – Wisła Kraków typy i kursy (02.05.2024)

Początek maja to zawsze czas ostatecznych rozstrzygnięć w Fortuna Pucharze Polski. Kto lada chwila zostanie nowym triumfatorem tych prestiżowych rozgrywek? Oto Pogoń Szczecin – Wisła Kraków typy, w których piszę na ten temat nieco więcej.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków typy bukmacherskie

Jeśli już ktoś znalazł się w wielkim finale Pucharu Polski to na 99,9% jego celem będzie zwycięstwo w całych rozgrywkach. Taka okazja w znacznej części przypadków może się bowiem już przed długi czas nie powtórzyć.

Bardzo ciężko mi sobie wyobrazić, że wobec ciągłych problemów finansowych w kolejnej kampanii Biała Gwiazda także melduje się nawet w najlepszej czwórce PP, nie mówiąc już nawet o ścisłym finale. Jarosław Królewski i spółka są tego świadomi, stąd też w to czwartkowe popołudnie o ich determinacje chyba nie mamy się co obawiać.

pogon-szczecin-wisla-krakow-typy

Ogromną motywację do wzniesienia tego prestiżowego trofeum ma jednak z pewnością także Kamil Grosicki. Wszak kiedy popularny Grosik powracał jakiś czas temu do Szczecina, to pomiędzy wierszami dało się odczytać, że głównym celem tego powrotu jest ponowne umieszczenie Dumy Pomorza pośród czołowych zespołów w Polsce. Pucharowy triumf byłby idealnym zwieńczeniem tejże misji.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków typy na dorobek strzelecki obu zespołów oraz trafienie Grosickiego to opcje, które bez wątpienia należy rozważyć. Oby każdą z nich udało się rozstrzygnąć pozytywnie.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków kursy bukmacherskie

Według tego co w swojej ofercie zamieścił bukmacher Fortuna, wyraźnymi faworytami potyczki finałowej są podopieczni Jensa Gustafssona. Kurs na ich wygraną wynosi aktualnie 1.83. W okolicach 4.25 oscyluje przelicznik opisujący szanse triumfu Białej Gwiazdy. Gdzieś pośrodku tych wartości tradycyjnie znalazł się remis. Takie rozstrzygnięcie wyceniono na 3.70.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Osiem punktów straty na trzy kolejki przed końcem sprawia, że Portowcy niemal na 100% wypisali się z walki o ligowe mistrzostwo. Ich jedyną szansą na wzniesienie w tym sezonie jakiegokolwiek trofeum pozostaje tym samym triumf w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Problem Grosika i spółki polega na tym, że w dokładnie takim samym położeniu znajdują się piłkarze krakowskiej Wisły.

Ekipa spod Wawelu nie może jednak całkowicie pozbawić się energii, gdyż w dalszej perspektywie ma walkę o prawo do gry w barażach o PKO Ekstraklasę. Czy zadziała to na ich niekorzyść? A może będzie wyraźną przewagą? O tym przekonamy się już niebawem.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków przewidywane składy

Wedle najnowszych informacji wyjściowe jedenastki obydwu ekip mogą przedstawiać się dziś następująco:

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Koutris, Malec, Borges, Wahlqvist – Gorgon, Grosicki, Ulvestad, Przyborek, Bichakchyan – Kolouris

Wisła Kraków: Raton – Szot, Colley, Uryga, Jaroch – Carbo, Duda, Alfaro, Roman, Miki – Sobczak

Gdzie oglądać Pogoń Szczecin – Wisła Kraków? Transmisja i godzina

Relacja na żywo z tej potyczki będzie dostępna na antenach stacji Polsat Sport 1 oraz Polsat Sport Premium 1. Początek meczu zaplanowano na godz. 21:00 w dniu 2 maja 2024 roku.