Polesie zdominowało kolejną edycję kockiego turnieju o Puchar Burmistrza!

Polesie zdominowało kolejną edycję kockiego turnieju o Puchar Burmistrza!

W niedzielę miała miejsce już 12. edycja turnieju halowego o Puchar Burmistrza Miasta Kock. W miejscowej hali widowiskowo-sportowej rozegrano 10 spotkań w formule każdy z każdym. Z triumfu mogli się cieszyć zawodnicy Polesia I Kock, którzy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili kolegów z II drużyny. Podium zamknął zespół juniorów lubartowskiego Lewartu. Królem strzelców turnieju został Jacek Cybul (Polesie I), a nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała w ręce młodziutkiego Bartłomieja Kałaski z MKS-u Ryki. Wyróżnienia wręczał sam burmistrza Kocka – Tomasz Futera.

 WYNIKI SPOTKAŃ TURNIEJOWYCH

Lewart I Lubartów – MKS Ryki 2:0
Polesie II Kock – Lewart II Lubartów 4:3
MKS Ryki – Polesie II Kock 1:2
Polesie I Kock – Lewart I Lubartów 2:1
Polesie II Kock – Polesie I Kock 4:4
Lewart II Lubartów – MKS Ryki 2:1
Polesie I Kock – Lewart II Lubartów 7:1
Lewart I Lubartów – Polesie II Kock 4:2
Lewart II Lubartów – Lewart I Lubartów 6:4
MKS Ryki – Polesie I Kock 3:4.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA XII TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA KOCK

1. Polesie I Kock – 10 pkt. – bramki 17:9
2. Polesie II Kock – 7 pkt. – bramki 12:12
3. Lewart II Lubartów – 6 pkt. – bramki 12:16
4. Lewart I Lubartów – 6 pkt. – bramki 11:10
5. MKS Ryki – 0 pkt. – bramki 5:10.

NAGRODY INDYWIDUALNE

Król strzelców: Jacek Cybul (Polesie I)
Najlepszy bramkarz: Bartłomiej Kałaska (MKS Ryki).

CZOŁÓWKA NAJLEPSZYCH STRZELCÓW TURNIEJU

7 goli – Jacek Cybul (Polesie I)
5 goli – Mateusz Filipczuk (Polesie II), Michał Wójcicki (Polesie I)
4 gole – Arkadiusz Golda (Lewart I), Dawid Iskierka (Lewart II)
3 gole – Sebastian Guz (Polesie I), Michał Mateńka (MKS Ryki).

SKŁADY ZESPOŁÓW

Polesie I Kock: Bartłomiej Mitura – Jacek Cybul, Damian Majcher, Grzegorz Misiarz, Patryk Mitura, Jakub Dobosz, Sebastian Guz, Michał Wójcicki.
Polesie II Kock: Sebastian Gryglicki – Andrzej Gruba, Mateusz Filipczuk, Rafał Krupski, Grzegorz Nowakowski, Paweł Kutnik, Filip Sikorski, Mykola Durkalevych.
Lewart II Lubartów (juniorzy): Dawid Kuźma – Adrian Zakaszewski, Damian Kowalczyk, Maksymilian Sowa, Karol Dunda, Dawid Iskierka, Filip Pydyś, Kacper Muzyka.
Lewart I Lubartów (seniorzy): Dawid Kuźma – Adrian Pikul, Arkadiusz Golda, Robert Mitura, Tomasz Mitura, Wojciech Majewski, Karol Dunda, Arkadiusz Adamczuk.
MKS Ryki: Bartłomiej Kałaska – Szymon Cieślak, Piotr Walasek, Michał Mateńka, Kacper Koźlak, Kacper Jędrzejewski, Mateusz Sergiel.

Trenerzy zespołów: Tomasz Mitura (Lewart)*, Paweł Warda (MKS Ryki), Zbigniew Wójcik (Polesie).
Sędziowie: Jacek Paskudzki, Przemysław Paskudzki, Leon Filipek (sędzia techniczny); opieka medyczna – Mieczysław Jarosz.

KOMENTARZE PO TURNIEJU

Leon Filipek (kierownik Polesia Kock):Mieliśmy dwie drużyny: Polesie I i Polesie II. Lewart wystawił seniorów i juniorów, z kolei MKS Ryki wystawił jeden zespół. Ryki miały przywieźć dwa zespoły, ale jednak przyjechał jeden. Unia Żabików niestety się nie pojawiła. Nasz były trener – Artur Dadasiewicz – nie skompletował drużyn, szkoda, bo turniej byłby bardziej atrakcyjny. Mimo okrojonych składów wszystkie ekipy grały ambitnie, walka była na całym boisku. Uważam, że te zmagania to dobry przerywnik między ciężkimi treningami terenowymi i halowymi i na pewno należał się tym zawodnikom. Padło dużo bramek i równie dużo satysfakcji mieli strzelcy tych goli. Widzieliśmy również sporo parad bramkarzy. Turniej był naprawdę ciekawy. To już dwunasta edycja tego cyklu i myślę, że następne będą nadal rozgrywane w najbliższych latach. Osobiście puchary wręczał burmistrz miasta Kock – Pan Tomasz Futera. Burmistrz był na meczach, dużo z nich obejrzał, jest sympatykiem sportu. Sam był kiedyś kierownikiem drużyny Polesie Poizdów jakieś 20 lat temu. Można powiedzieć, że miłość do futbolu mu została. Burmistrz interesuje się klubem, jest wiernym sympatykiem Polesia i wspiera je między innymi poprzez udzielanie dotacji.

Tomasz Mitura (trener juniorów Lewartu Lubartów):Wystawiliśmy w turnieju dwie drużyny – juniorów i seniorów. Praktycznie to sami młodzi chłopcy, w drużynie seniorów roczniki 97’ i 98’ plus Arek Adamczuk, a w drużynie juniorów to tylko rocznik 99’. Także ja wspomagałem drużynę seniorów. Podeszliśmy do turnieju treningowo. To nasze pierwsze granie, bo jesteśmy na początku przygotowań do rundy wiosennej. Wśród seniorów skład był nieco opłakany ze względu na różne sprawy zawodników. Być może trener Łukasz Mierzejewski nie przykładał do tego większej wagi, bo to jednak halowe granie. Mimo wszystko uważam, że trzeba jeździć na takie turnieje, dlatego wystawiliśmy nasze drużyny. Wiadomo, chłopcy mogą powalczyć na boisku, porywalizować między sobą i pobiegać trochę w pierwszym okresie przygotowań. Co prawda, mamy boiska ze sztuczną nawierzchnią, ale nie są one jeszcze odpowiednio przygotowane. Powoli będziemy wchodzili w okres treningowy, więc jak na pierwsze granie, to bardzo pożyteczny turniej.

*w zastępstwie za trenera Łukasza Mierzejewskiego.

fot. dreamstime.com