Polska – Czechy składy na mecz eliminacji Euro 2024

Polska – Czechy składy na mecz eliminacji Euro 2024
fot. Icon Sport

Przed reprezentacją Polski kolejny mecz w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy. Tym razem biało-czerwoni zagrają z Czechami. Koniecznie sprawdźcie, jak prezentują się Polska – Czechy składy. Na kogo zdecydował się postawić selekcjoner Michał Probierz?

Polska – Czechy składy wyjściowe

Reprezentacja Polski znów zagra na PGE Narodowym, a jej rywalem tym razem będzie czeska drużyna narodowa. Poniżej przedstawiamy składy Polska – Czechy. Mamy nadzieję, że obie ekipy stworzą fantastyczne widowisko!

Skład Polski:

Czechy: 16. Jindřich Staněk – 2. David Zima, 4. Jakub Brabec, 3. Tomáš Holeš – 5. Vladimír Coufal, 8. Michal Sadílek, 22. Tomáš Souček, 14. Lukáš Provod, 18. David Douděra – 10. Mojmír Chytil, 11. Jan Kuchta.

Rezerwowi: 1. Aleš Mandous, 23. Matěj Kovář – 6. Martin Vitík, 7. Vasil Kušej, 9. Adam Hložek, 12. Lukáš Masopust, 13. Tomáš Čvančara, 15. David Jurásek, 17. Václav Černý, 19. Tomáš Chorý, 20. Ondřej Lingr, 21. Alex Král.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami

Już wiecie zatem, jak wygląda skład Polski na mecz z Czechami. Oczywiście na pewno wiele osób stwierdzi, że można było skomponować lepsze zestawienie.

To jednak trener Michał Probierz bierze odpowiedzialność za wyniki i to właśnie on widzi, jak kadra funkcjonuje od “środka”. Należy zatem uwierzyć w to, że dokonał optymalnych wyborów, a biało-czerwoni pod jego dowództwem pokuszą się o satysfakcjonujący rezultat w trakcie meczu z Czechami. Oby PGE Narodowy przyniósł szczęście naszej reprezentacji. 

Na pewno największy problem to brak Piotra Zielińskiego. Z Czechami nie zagra ze względu na chorobę.

Michał Probierz zabrał głos przed meczem z Czechami

Znamy już Polska – Czechy składy na pojedynek, który odbędzie się 17 listopada 2023 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Początek rywalizacji przewidziany został na godzinę 20:45, zaś transmisja dostępna będzie na Polsacie Sport Premium, TVP 1, a także TVP Sport. 

Stream z tej konfrontacji znajdziecie również na sport.tvp.pl. Poza tym mecz Polska – Czechy będzie można śledzić w aplikacji mobilnej TVP Sport. Możliwości zatem jest naprawdę sporo.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej głos na temat spotkania z Czechami zabrał selekcjoner Michał Probierz.

Dla nas najważniejszy jest teraz mecz z Czechami, bo tutaj mamy jeszcze realne szanse. Zrobimy wszystko, żeby to wykorzystać. Liczymy na ten łut szczęścia i sami też chcemy pomóc temu szczęściu – zaznaczał Probierz.

I zauważał, że nie ma zamiary krytykować swojego poprzednika, a więc Fernando Santosa.

Nigdy w moim zamyśle nie było atakowanie poprzednika. Wiedziałem, w jakiej sytuacji przejmowałem kadrę. Ja nie mam zamiaru nigdy nikogo publicznie krytykować – dodawał.