Polska – Estonia kiedy i gdzie mecz barażowy o Euro 2024?

Polska – Estonia kiedy i gdzie mecz barażowy o Euro 2024?
fot. Icon Sport

Niestety, reprezentacja Polski spisała się poniżej oczekiwań i nie zdołała wywalczyć bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy 2024. Teraz Biało-Czerwonych czekają baraże. Kiedy mecz Polska – Estonia dojdzie do skutku?

Kiedy mecz Polska – Estonia? Gdzie baraż o Euro 2024

Nie tak miało być, nie tak to miało wyglądać. Reprezentacja Polski rozczarowała w eliminacjach Euro 2024. Zakontraktowanie Fernando Santosa miało być zbawieniem dla polskiej kadry, a tymczasem okazało się wielkim utrapieniem.

Pod wodzą Portugalczyka polscy piłkarze spisywali się naprawdę słabo, co oczywiście nie umknęło uwadze szefostwa polskiego futbolu. W końcu prezes PZPN uderzył pięścią w stół i odesłał Santosa do domu. W jego miejsce zatrudnił Michała Probierza.

Probierz wprowadził powiew świeżości, ale mimo to reprezentacja Polski nie spisywała się tak, jak można było oczekiwać. Efekt? Brak awansu na mistrzostwa Europy.

Sytuacja Polaków jest skomplikowana, ale jeszcze jest szansa na uzyskanie przepustki na Euro. Trzeba jednak wziąć się w garść i  dobrze wypaść w barażach.

W tym miejscu pojawia się pytanie Polska – Estonia kiedy? Ze zwycięzcami dywizji D Ligi Narodów Biało-Czerwoni zagrają 21 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wiecie już zatem, kiedy gra Polska z Estonią w barażu. Musimy jednak jeszcze dodać, że w trakcie eliminacji do mistrzostw świata Estończycy wypadali wręcz koszmarnie. Zdobyli zaledwie jeden punkt i zajęli piąte miejsce w grupie F. Ich bilans bramkowy wyniósł 2:22. Rywalizowali z Belgią, Austrią, Szwecją i Azerbejdżanem.

Z kim zagra Polska, jeżeli wygra z Estonią?

Z kim zagra reprezentacja Polski w barażach o Euro 2024 po pokonaniu Estonii? To pytanie z pewnością zadaje sobie bardzo dużo osób. Musimy zatem rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zwycięzca naszej pary w finale baraży spotka się z wygranym rywalizacji Walia – Finlandia/Ukraina/Islandia.

Generalnie szanse awans na Euro nadal są i trzeba wierzyć w pozytywny finał tej sprawy. Łatwo jednak o przepustkę na pewno nie będzie. Michał Probierz stoi niewątpliwie przed bardzo dużym wyzwaniem. Czas pokaże, czy zdoła temu podołać.