POM wymęczył wygraną w Ludwinie

POM wymęczył wygraną w Ludwinie

Beniaminek IV ligi lubelskiej, POM Piotrowice wygrał w Ludwinie z Ludwiniakiem i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski LZPN. Zespół Konrada Maciejczyka odniósł tym samym trzecią wygraną w czwartym z ostatnich meczów.

KOMENTARZ TRENERA

Konrad Maciejczyk: – My atakowaliśmy, a oni kontrowali, do tego wyszedł im jeden strzał z dystansu. My mieliśmy kilka niezłych sytuacji, by rozstrzygnąć to wcześniej, ale jakoś nie wpadało. A to słupek, a to interwencja bramkarza. Dziwne spotkanie. Wiadomo, że gospodarze podeszli do tego bardzo ambitnie, a my przeszliśmy obok meczu, myśląc, że wygramy na stojąco. Potrzeba było potrząsnąć zespołem. Jak padł decydujący gol? Kuba Baran dostał prostopadłe podanie za obrońców. Wreszcie nie miał problemów z pokonaniem bramkarza i mam nadzieję, że tym trafieniem odblokował się. Oby dopisywało mu zdrowie i wrócił do formy, bo potrzebujemy jego goli.

NASTĘPNA RUNDA

Ćwierćfinały lubelskiego Pucharu Polski zaplanowano na 5 października.

Ludwiniak Ludwin – POM Piotrowice 3:4 pd. (1:1, 2:2, 3:2)
Bramki dla POM-u: Marcin Gil 11′, Rafał Bartoszcze 84′, Marcin Zając 109′, Jakub Baran 119′

POM: Tracz – Łaska, Styżej, Chrześcijan (77′ Bartoszcze), M. Orłowski, K. Ostrowski (46′ Czajka), Klimkiewicz, Korba, Gil (46′ Al-Swaiti), Kaczmarczyk (46′ Zając), Baran.

Żółte kartki dla POM-u: Łukasz Styżej x2, Marcin Zając, Maciej Chrześcijan
Czerwona kartka: Łukasz Styżej 98′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Rafał Reszka (Lublin).