Porażka i problemy kadrowe Orląt Radzyń Podlaski

Porażka i problemy kadrowe Orląt Radzyń Podlaski

W czwartym meczu kontrolnym tej zimy Orlęta Radzyń Podlaski przegrały z innym III-ligowcem, Olimpią Zambrów. Jednak to nie porażka jest jedynym zmartwieniem trenera Rafała Borysiuka. Większą bolączką są liczne kontuzje kolejnych zawodników. 

Rafał Borysiuk: 

O PRZEBIEGU MECZU

Przegraliśmy zasłużenie i zdecydowanie. Byliśmy drużyną dużo słabszą i mieliśmy problemy z podstawowymi elementami takimi jak podanie czy przyjęcie piłki. Dopóki graliśmy w optymalnym składzie, to wyglądaliśmy nieźle. Po przerwie była już widoczna dominacja Olimpii Zambrów. Przeciwnik przewyższał nas szybkościowo i siłowo. Za nami bardzo trudny tydzień, chyba najcięższy w tym okresie przygotowawczym. Wiedziałem, że to może tak wyglądać. Chłopaki dostali trzy dni wolnego, żeby mogli się zregenerować.

O SYTUACJI KADROWEJ

Ostatniego treningu nie dokończyło trzech zawodników. Najpoważniejszego urazu doznał Karol Kalita, który złamał rękę i czeka go operacja. Arkadiusz Kot ma problemy ze ścięgnem Achillesa, więc nie było sensu ryzykować jego występu w sparingu. Karol Rycaj ma zapalenie oskrzeli. Dochodzą do tego kontuzje odniesione w trakcie meczu przez Patryka Szymalę i Michała Panufnika. Mam tylko nadzieję, że są to niegroźne obrażenia i chłopaki szybko wrócą do pełnego zdrowia. Pech nas prześladuje, ale nie mamy zamiaru się załamywać. Gramy tą kadrą, którą posiadamy. Uważam, że mam na tyle dobry zespół, że sobie z tym poradzimy. Na dziś to grupa około piętnastoosobowa, resztę dopełniają juniorzy. Sprawdzaliśmy w tym sparingu dwóch zawodników, jednemu z nich będę jeszcze się przyglądał.

Olimpia Zambrów – Orlęta Radzyń Podlaski 4:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Gryko 26′, Michał Steć 46′, 66′, Łukasz Grzybowski 73′

Orlęta: Stężała (70′ Klebaniuk) – Ciborowski, Kiczuk, Kursa, Szymala (25′ Jaworski, 70′ Lipiński) – Zaręba, Korolczuk, Panufnik (75′ zawodnik testowany I), Ilczuk, zawodnik testowany II (55′ Waniowski) – Wojczuk.

fot. Robert Romaniuk (archiwum)