Porażka juniorów młodszych Motoru w ostatnim meczu domowym

Na trzy kolejki przed końcem sezonu 2018/2019 w Centralnej Lidze Juniorów U17 w grupie D, Motor Lublin podejmował Stal Mielec. Mimo dobrego wejścia w mecz i objęcia szybkiego prowadzenia, żółto-biało-niebieskim nie udało się przełamać serii remisów i ostatecznie to drużyna gości wywiozła z Lublina komplet punktów. − Stal Mielec była bardziej konkretna w swoich działaniach. Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, szczególnie w pierwszej połowie, których jednak nie zamieniliśmy na zdobycz bramkową. Niestety, jeśli się ich nie wykorzystuje, to trudno osiągnąć dobry wynik. Graliśmy dobrze, prowadziliśmy 1:0 i wyglądaliśmy lepiej na tle przeciwnika w początkowej fazie meczu. Później popełniliśmy błędy w obronie zarówno indywidualne, jak i w ustawieniu. Trzeba powiedzieć, że w pierwszej odsłonie Stal dwa razy weszła na naszą połowę po kontratakach, po których sędzia podyktował rzuty karne. Pierwszy został wybroniony przez naszego bramkarza, w drugim zaś, ta sztuka już mu się nie udała. Po przerwie wyszliśmy mocno zdeterminowani i po raz kolejny dominowaliśmy. Straciliśmy piłkę w środkowej strefie boiska i w sytuacji sam na sam rywale podwyższyli na 1:2. Cóż, przegraliśmy, ale dalej walczymy. Zostały nam dwa mecze, choć sytuacja w lidze skomplikowała się. Ta drużyna ma bardzo duży potencjał, lecz na razie stanęliśmy w miejscu i nie idzie nam tak, jak byśmy chcieli. Mam nadzieję, że to wszystko zmieni się i będziemy się cieszyli z kolejnych zwycięstw − mówi Wojciech Stefański.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Podgórzem Kraków (25 maja, 17:00).

Motor Lublin − Stal Mielec 1:2 (1:1)
Bramki: Dawid Gierała 10′ − ? (rzut karny) 30′, ? 65′

Motor: Grzywaczewki − Góralski, Świetlicki, Zbiciak , Drozd − Brzozowski (72′ Śledź), Sobstyl (67′ Knap), Bednarczyk, Ćwik, Gierała (67′ Rzepecki) − Karczewski (67′ Białek).

Żółta kartka dla Motoru: Dawid Karczewski
Sędziował: Marcin Kluk (Zamość).