Potwierdzili formę sprzed tygodnia

Drugą z rzędu porażkę zanotowali w piątkowe popołudnie piłkarze Wisły Puławy. Jeden z potencjalnie słabszych zespołów II ligi, Rozwój Katowice, okazał się przeszkodą nie do przejścia i ograł puławian 2:0 (1:0).

Adam Buczek, choć jego jedenastka ma przed sobą ciekawy, pucharowy bój z mistrzem Polski, w piątek wystawił najsilniejszy skład. Tym razem drugim młodzieżowcem, obok Sebastiana Madejskiego, był Adrian Popiołek. W składzie „Popiół” zastąpił Sebastiana GłazaPiotr Darmochwał wszedł w miejsce Kacpra Szymankiewicza, a Bartosz Sulkowski w defensywnym kwartecie zajął miejsce Sebastiana Murawskiego.

Pierwsze minuty upływały pod znakiem dobrego, wysokiego ustawienia ze strony Rozwoju Katowice. Zespół Marka Koniarka postanowił zaatakować faworyta, nie dając mu rozwinąć skrzydeł. Katowiczanie przez nieco ponad pół godziny złapali już trzy żółte kartki, jednak w międzyczasie… zdobyli bramkę. W 29. minucie Daniel Paszek popędził lewą stroną, dograł do Kamila Łączka, który nie miał problemów z pokonaniem Madejskiego.

Po zmianie stron do ataków ruszyli zawodnicy Wisły Puławy, jednak bardzo szybko dostali cios, na który nie potrafili odpowiedzieć już do ostatniego gwizdka. Strzał z dystansu oddał Przemysław Mońka i Madejski skapitulował po raz drugi. Przez kolejne ponad 40 minut piłkarze z Górnego Śląska skupili się na defensywie i bardzo rzadko dawali rywalom stworzyć jakiekolwiek zagrożenie. Dużo stałych fragmentów gry, niecelne strzały, nieudane próby wywalczenia rzutu karnego – tak wyglądały wiślackie starania w ofensywie. Ostatecznie miejscowi wygrali 2:0 i dopisali na własne konto trzy punkty.

We wtorek o 18:00 puławianie podejmą Legię Warszawa w 1/16 finału Pucharu Polski.

Rozwój Katowice – Wisła Puławy 2:0 (1:0)
Bramki: Kamil Łączek 29′, Przemysław Mońka 49′

Rozwój: Golik – Czekaj, Szeliga, Łączek, Płonka (83′ Lazar), Bętkowski (70′ Tabiś), Marchewka (80′ Żak), Jaroszek (73′ Gałecki), Kowalski, Mońka, Paszek.

Wisła: Madejski – Sedlewski (64′ Pożak), Poznański, Litwiniuk (46′ Meschia), Sulkowski – Maksymiuk, Popiołek – Smektała (74′ Szymankiewicz), Szczotka (67′ Hirsz), Darmochwał – Ploj.

Żółte kartki: Michał Czekaj, Bartosz Jaroszek, Bartosz Marchewka – Adrian Popiołek
Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).