Powiślak z Pucharem Polski LZPN!

Powiślak z Pucharem Polski LZPN!

Powiślak Końskowola zdobywcą Pucharu Polski LZPN! Regulaminowy czas gry nie wystarczył, aby wyłonić tegorocznego triumfatora, dlatego potrzebna była dogrywka. Długo wydawało się, iż wszystko rozegra się w loteryjnej serii rzutów karnych, jednak na minutę przed ostatnim gwizdkiem arbitra piłkę do siatki wpakował Mateusz Kłyk, który przepięknym strzałem z dystansu zapewnił trofeum swojemu zespołowi.

KOMENTARZE TRENERÓW

Łukasz Giza: – Na pewno wypada pogratulować chłopakom, bo zostawili dziś kawał zdrowia na boisku. Avia to zespół z górnej półki, który jest na fali, ale mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Chcieliśmy wygrać to spotkanie. Nie było to łatwe i mieliśmy trochę szczęścia w tym wszystkim. Chwała chłopakom za to, że zrealizowali dziś na murawie wszystko to, co sobie zakładaliśmy przed meczem. Naprawdę zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie. Avia nie zagrażała nam jakoś szczególnie w tym pojedynku, a my próbowaliśmy się odgryzać. W dogrywce przyszło nam grać w dziesiątkę, bo Kamil Leszczyński został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Od tego momentu już tylko się broniliśmy. Trzeba przyznać, że mieliśmy dzisiaj dużo szczęścia, ale myślę, że bez tego nie da się wygrywać. W 119. minucie po kontrze naszego zespołu Mateusz Kłyk oddał strzał z trzydziestu pięciu metrów, który ostatecznie dał nam to cenne trofeum. Wypada się cieszyć i przede wszystkim jeszcze raz pogratulować zawodnikom. 

Dominik Bednarczyk: – Mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami i tak to dzisiaj wyglądało. Wszyscy na miejscu powtarzali, że nie zawsze wygrywa lepszy zespół. Takie jest życie. Przyjmujemy porażkę, jutro jest następny dzień, a w sobotę jest następny mecz. Życzymy Powiślakowi wygranej i skupiamy się na lidze. 

Powiślak Końskowola – Avia Świdnik 1:0 pd. (0:0, 0:0, 0:0)
Bramka
: Mateusz Kłyk 119′

Powiślak: Żuber – Wankiewicz, Grzegorczyk, Antoniak, Leszczyński – R. Giziński, Banaszek (92′ Dudkowski), Fularski (87′ Mietlicki) – Kopeć (80′ Kłyk), Sułek (100′ Przychodzień), Pięta (63′ Kamola).

Avia: Wójcicki – Wrzesiński (94′ Jarzynka), Szymala, Kołodziej, Lusiusz (63′ Białek) – Nowak (94′ Wołos), Głaz, Czułowski, Mroczek, Barański – Prędota (118′ Drelich).

Żółte kartki: Kamil Leszczyński x2, Mateusz Antoniak – Sebastian Głaz, Jakub Szymala, Konrad Kołodziej
Czerwona kartka: Kamil Leszczyński 97′ (za drugą żółtą)
Widzów: 400
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).

fot. Tomasz Filipiuk