Pracowita sobota Tomasovii Tomaszów Lubelski. Jednym z rywali Łada 1945 Biłgoraj

Pracowita sobota Tomasovii Tomaszów Lubelski. Jednym z rywali Łada 1945 Biłgoraj

W Zamościu na boisku ze sztuczną nawierzchnią kolejne sparingi rozegrały drużyny Łady 1945 Biłgoraj i Tomasovii Tomaszów Lubelski. W bezpośrednim starciu lepsi okazali się podopieczni Pawła Babiarza, którzy pokonali ligowego rywala 4:1. Dla Tomasovii był to jeden z dwóch sobotnich testów. W drugim z nich niebiesko-biali zmierzyli się z liderem zamojskiej klasy okręgowej, Unią Hrubieszów. – Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku. W naszej drużynie brakuje stałości. W zasadzie co sparing zawsze kogoś brakuje, czy to przez problemy zdrowotne, czy też sprawy osobiste. Swoją szansę dostają juniorzy, z których jestem zadowolony, ale niektórym brakuje jeszcze ogrania. Do tego dochodzą błędy techniczne, a Tomasovia Tomaszów Lubelski potrafi wykorzystywać takie pomyłki. Musimy jak najszybciej zoptymalizować nasz skład. Potrzebujemy wzmocnień i rywalizacji w zespole. Wystąpiło w tym meczu dwóch zawodników testowanych i do nich należy wybór czy zdecydują się do nas dołączyć – puentuje Bartłomiej Kowalik. – Celem dwóch sparingów jednego dnia było to, żeby wszyscy zawodnicy zagrali po dziewięćdziesiąt minut. Nie przywiązywaliśmy dużej wagi do wyników, choć jak wiadomo, fajnie jest wygrywać. Składy w obu spotkaniach były do siebie zbliżone, a o wynikach decydowała dyspozycja zawodników, którzy dołączyli do nas z juniorów czy nawet z trampkarzy z rocznika 2004. Unia Hrubieszów okazała się lepiej dysponowanym i bardziej wymagającym rywalem niż Łada 1945 Biłgoraj. Testowaliśmy dwóch graczy. Obaj wypadli pozytywnie i najprawdopodobniej zechcemy ich pozyskać. Wcześniej myślałem o dwóch, maksymalnie trzech nowych piłkarzach, więc prawdopodobnie będą to nasze ostatnie wzmocnienia – mówi Paweł Babiarz.

Łada 1945 Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:4
Bramki: 
Patryk Dorosz – Maciej Żerucha, zawodnik testowany x3

Łada: Szawara (46′ zawodnik testowany) – Krzyszycha, zawodnik testowany, Myszak, Raduj, Czok, Gorczyca, Dziurdza, Paćkowski, Nawrocki, Dorosz oraz Poliwka, Hanas, Nesterenko, Poznański.

Tomasovia: K. Krawczyk – Lomber, Szuta, zawodnik testowany, Jarosz – Baran, Bubeła, Pleskacz (60′ M. Orzechowski), Żerucha – zawodnik testowany, Jędruszczak (45′ Czereczun).


Unia Hrubieszów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:1
Bramka dla Tomasovii: 
Łukasz Mruk

Tomasovia: Piwowarczyk – P. Krawczyk, Piątkowski, Błajda, Łeń – Wojtowicz (60′ M. Orzechowski), Mruk, Smoła, Witkowski – Towbin, Rataj.

fot. Tomasz Tomczewski