Przed nami wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim

Przed nami wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim

To będzie cudowna sobota dla młodych piłkarek i piłkarzy na Lubelszczyźnie! 9 października na Stadionie Miejskim w Chełmie odbędzie się Finałowy Turniej Wolności.

Finaliści zostali wyłonieni w turniejach eliminacyjnych, z których pięć odbyło się na terenie województwa lubelskiego – w Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Tarnogrodzie, Krasnymstawie i Biłgoraju – a szósty w Warszawie. W turniejach mogły zagrać dzieci z kategorii wiekowej U-11. Turniej finałowy na stadionie przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów 15A w Chełmie, w trakcie którego będzie też cała masa dodatkowych atrakcji, rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 16.

Każdy z uczestników, a było ich blisko ośmiuset, otrzymał bogaty pakiet startowy i upominki, a najlepsze drużyny w każdym turnieju nagradzane były medalami, pucharami i cennymi voucherami na akcesoria piłkarskie. Z kolei w finale, oprócz pakietów startowych, każdy uczestnik dostanie medal za udział, a trzy najlepsze drużyny medale w kolorze brązowym, srebrnym i złotym. Dla tych drużyn również będą przyznane okazałe puchary oraz vouchery na sprzęt sportowy.

Turnieje eliminacyjne cieszyły się znakomitą frekwencją. W finale udział weźmie aż dwadzieścia drużyn.

– Podczas każdego turnieju, tak eliminacyjnych, jak i finałowego, zaplanowaliśmy panel historyczny, w czasie którego dzieci i młodzież mogą zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność Polski. Do tego mogą się u świetnie bawić, korzystając m.in. z dmuchańców, specjalnej bramki celnościowej, czy też możliwości sprawdzenia bramkarskiego refleksu. Każdy uczestnik pikniku w Chełmie dostanie ciepły posiłek, a swoimi umiejętnościami będzie popisywał się dobrze znany z turniejów eliminacyjnych największy polski TikToker piłkarski Łukasz Chwieduk – komentuje Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro.

Impreza jest dedykowana dziewczynkom i chłopcom z województwa lubelskiego oraz mazowieckiego. Cykl turniejów jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a patronat nad nią objął marszałek województwa lubelskiego i Lubelski Związek Piłki Nożnej.


Ciekawą ofertę na mecze piłki nożnej przedstawiają bukmacherzy. Betclic Kod Promocyjny 2021: BETPLMAX