Przed piłkarskim weekendem. Kto faworytem bukmacherów?

Przed piłkarskim weekendem. Kto faworytem bukmacherów?

W sobotę piłkarze Motoru wyjdą na boisko w Zabierzowie gdzie zmierzą się z zespołem Jutrzenki Giebułtów. Dla żółto-niebieskich będzie to jeden z ostatnich dzwonków na podbudowanie nastrojów w drużynie i dołączenie do wyścigu o awans do II ligi. Okazja jest dobra, bo Motor zagra z jedną z najsłabszych drużyn tegorocznych rozgrywek III ligi. Przyjrzeliśmy się w kim legalnie funkcjonujący bukmacherzy w Polsce widzą faworyta tego spotkania.*

Kursy na mecz Jutrzenka GiebułtówMotor Lublin znajdziemy na stronach dziewięciu z dwunastu bukmacherów posiadających licencję ministerstwa finansów. Jeśli przełożylibyśmy dostępną ofertę kursową na szanse procentowe to gospodarze zdaniem funkcjonujących w Polsce zakładów wzajemnych online  mają 13% szans na zwycięstwo, prawdopodobieństwo remisu szacowane jest na 17 procent, natomiast Motor ma aż 70% szans na wywiezienie z Zabierzowa 3 punktów. W momencie sprawdzania oferty (20 września 2019 r. godz. 12:00) najwyższy kurs na zwycięstwo Jutrzenki 6,50 wystawił bukmacher Etoto, na remis najwyżej można zagrać w LV BET, natomiast przy zwycięstwie Motoru najkorzystniej zagrać w BETFAN.

Najbliższy rywal lublinian nie ukrywa, że jego głównym celem jest utrzymanie w lidze. Pomimo zdobycia jedynie 4 punktów w 8 meczach trener Piotr Powroźnik nie zamierza składać broni i jest zadowolony z kierunku, w którym zmierza zespół. Co więcej szkoleniowiec Jutrzenki po ostatnim spotkaniu ze Stalą Kraśnik uważał, że jego zespół był lepszy od rywala. Nie można zapominać, że do tej pory Jutrzenka Giebułtów grała z rywalami z górnej części tabeli i być może to nieco zamazuje prawdziwy obraz potencjału tej drużyny.

Trener Motoru – Mirosław Hajdo podkreśla, że na jego podopiecznych czeka ciężkie zadanie, ale jest dobrej myśli. Być może na dobre tory wraca Michał Grunt, który w poprzednim sezonie zdobył 15 bramek dla KSZO Ostrowiec, a w barwach Motoru dopiero w 7 spotkaniu udało mu się wpisać do protokołu meczowego w rubryce strzelcy.

Również w sobotę swój mecz rozegra druga z lubelskich drużyn – Lublinianka. Na własnym stadionie podejmie podejmie Powiślaka Końskowola. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Zespół z Końskowoli zdobył jak do tej pory 11 punktów w 7 spotkaniach, natomiast piłkarze Lublinianki po siedmiu seriach spotkań zgromadzili 10 oczek. Ten pojedynek również można obstawić w legalnych zakładach bukmacherskich online. Kursy wystawiło tylko dwóch bukmacherów: ForBET i Etoto. Analitycy zakładów wzajemnych zdają sobie sprawę, że to będzie to wyrównane spotkanie, dlatego kursy różnią się od siebie minimalnie. Zarówno w ForBET jak i w Etoto kurs na zwycięstwo Lublinianki wynosi 1,90, remis odpowiednio 3,95 i 4,25, natomiast zwycięstwo gości w ForBET 2,94 a w Etoto 2,70. Przekładając to na prawdopodobieństwo wystąpienia danego rozstrzygnięcia szanse wyglądają następująco: Lublinianka 50%, remis 20%, Powiślak 30%.

*Materiał przygotowany przez partnera