Przegląd spotkań z udziałem piłkarskich drużyn z województwa lubelskiego

Generalnie z siedmiu meczów trzy się odbędą, trzy się nie odbędą, a o jeden jeszcze walczymy – mówił nam w czwartek o IV-ligowych spotkaniach Konrad Krzyszkowski z Wydziału Gier LZPN. Walka, o której wspomniał 32-latek, zakończyła się sukcesem, bowiem starcie Tomasovii Tomaszów Lubelski z Lublinianką ostatecznie dojdzie do skutku. Jak na ten czas przedstawiała się sytuacja z meczami piłkarskich drużyn z województwa lubelskiego na tym i pozostałych szczeblach rozgrywek? Po odpowiedź zapraszamy do tradycyjnego przeglądu weekendowych zmagań.

NICE I LIGA (kolejka: 23)

Bytovia Bytów – Górnik Łęczna (sobota 24 marca o godzinie 18:00)
Rafał Wójcik (II trener Bytovii Bytów): – To spotkanie zostało przełożone na 11 kwietnia o godzinie 18:00. Tę porę zaproponowaliśmy my, żeby pracownicy Drutexu mogli zdążyć na mecz.

Spotkanie zostało odwołane ze względu na powołanie Tomasza Makowskiego do reprezentacji Polski U19 na turniej Elite Round, który odbywa się we Włoszech w dniach 19-27 marca. Nowy termin rozegrania spotkania to 11 kwietnia o godzinie 18:00. W zamian zielono-czarni zagrają sparing. 24 marca o godzinie 14:30 Górnik zmierzy się w Łęcznej z Sokołem Adamów.


II LIGA (kolejka: 23)

Wisła Puławy – MKS Kluczbork (sobota 24 marca o godzinie 16:00)
Michał Świderski (rzecznik prasowy Wisły Puławy): – Mecz z Kluczborkiem odbędzie się normalnie. Co do pozostałych naszych przełożonych spotkań nie mam jeszcze informacji, ale powinno być już coś wiadomo w tym tygodniu.


III LIGA, GRUPA IV (kolejka: 20)

KOMUNIKAT WYDZIAŁU GIER PODKARPACKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ Z 22 MARCA

„Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej informuje, że w związku z niezdatnymi boiskami do gry następujące mecze III i IV ligi z dnia 24/25 marca zostały odwołane:

III liga:

JKS 1909 Jarosław – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Spartakus Daleszyce – Avia Świdnik
Karpaty Krosno – Podlasie Biała Podlaska

(…)

Poniższe mecze w III i IV lidze na dzień 22 marca g. 16:30 odbywają się zgodnie z terminarzem.

III liga:

Stal Rzeszów – Wisła Sandomierz  25.03 15:00
Wiślanie Jaśkowice – Chełmianka Chełm 24.03 15:00
Soła Oświęcim – Wólczanka Wólka Pełkińska 24.03 15:30
MKS Trzebinia – Orlęta Radzyń Podlaski 24.03 11:00
Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ  24.03 15:00
Motor Lublin – Resovia Rzeszów 24.03 17:30”

Wiślanie Jaśkowice – Chełmianka Chełm (sobota 24 marca o godzinie 15:00)
Jakub Krasuski (dyrektor marketingu i II trener Wiślan Jaśkowice): – Nasz mecz jest niezagrożony. Wszystko wskazuje na to, że zagramy. Wiem, że każda drużyna III-ligowa ma się przygotować do grania.

MKS Trzebinia – Orlęta Radzyń Podlaski (sobota 24 marca o godzinie 11:00)
Damian Panek (trener Orląt Radzyń Podlaski): – Gospodarze robią wszystko, by przygotować boisko, dlatego normalnie przygotowujemy się do tego spotkania i jedziemy na mecz.

Spartakus Daleszyce – Avia Świdnik (niedziela 25 marca o godzinie 13:00)
Paweł Toboła (prezes Spartakusa Daleszyce): – Mecz z Avią został przełożony, ale jeszcze nic nie wiadomo na temat nowego terminu tego spotkania. Myślę, że jeszcze w czwartek lub piątek uzyskamy informację w tej sprawie.

Karpaty Krosno – Podlasie Biała Podlaska (sobota 24 marca o godzinie 14:00)
Miłosz Storto (trener Podlasia Biała Podlaska): – Sytuacja jest podbramkowa, bo kolejny nasz mecz jest odwołany. Na boisku leży śnieg. Karpaty miały propozycję, żeby zagrać w niedzielę, ale my już zaklepaliśmy sobie sparing. Dlatego prawdopodobnie ten mecz zostanie przesunięty na termin majowy.

Motor Lublin – Resovia Rzeszów (sobota 24 marca o godzinie 17:30)
Julien Tadrowski (zawodnik Motoru Lublin): – W tę sobotę o godzinie 17:30 zapraszam wszystkich na mecz Motor LublinResovia Rzeszów. Bądźcie z nami, wspierajcie nas w tym trudnym spotkaniu. Mam nadzieję, że wszyscy przyjdziecie. Do zobaczenia! (zawodnik zapraszał na mecz na łamach klubowego portalu motorlublin.eu)


IV LIGA LUBELSKA (kolejki: 17, 18)

Roztocze Szczebrzeszyn – Kryształ Werbkowice (sobota 24 marca o godzinie 14:00)
Konrad Krzyszkowski: – Otrzymałem telefon z Roztocza, więc mogę przekazać, że wspólnie z Kryształem Werbkowice ustalili termin 16 maja o godzinie 18:00, czyli mniej więcej taki termin, który my proponowaliśmy. Kryształ ma w składzie studentów, więc chciał zagrać jak najpóźniej.

Hetman Zamość – Eko Różanka (sobota 24 marca o godzinie 14:00)
Konrad Krzyszkowski: – Mecz się odbędzie. Z uwagi na warunki pogodowe w przypadku Hetmana korzystamy z przepisów na warunkową weryfikację boiska ze sztuczną nawierzchnią na jeden mecz z niższej ligi, czyli z klasy okręgowej na IV ligę.

Stal Kraśnik – Victoria Żmudź (niedziela 25 marca o godzinie 13:00)
Konrad Krzyszkowski: – Stal proponowała Żmudzi rozegranie meczu na sztucznej murawie. Póki co proponują termin 3 kwietnia o godzinie 16:00 w Kraśniku. Jeżeli Victoria się na to nie zgodzi, to my zrobimy obligatoryjny termin na 16 maja. Poczekamy na decyzję do poniedziałku, być może Żmudź będzie chciała zagrać wcześniej, żeby mieć potem mniej zaległości do odrabiania. Jeśli do tego czasu nie będzie zgody na termin kwietniowy, to wtedy będzie obowiązywał termin 16 maja, tak, jak w pozostałych meczach.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Lublinianka (niedziela 25 marca o godzinie 13:00)
Konrad Krzyszkowski: – Tomasovia we wtorek zgarnęła śnieg, a w środę dokończyła odśnieżanie tego, co jeszcze spadło na murawę. W klubie liczą na to, że uda się rozegrać ten mecz w niedzielę, bo robią wszystko, żeby tak się stało. Decyzja w tej sprawie pojawi się w piątek w okolicach południa.

Stanisław Pryciuk (prezes Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej): – Mocno walczymy, by przygotować boisko do niedzielnych zawodów. Wszystko wskazuje na to, że mecz się odbędzie. Robimy co w naszej mocy, by tak się stało.

Grzegorz Białek (trener Lublinianki): Dostałem telefon od trenera Marka Sadowskiego z informacją, że mecz się odbędzie, dlatego w niedzielę jedziemy do Tomaszowa Lubelskiego.

Lewart Lubartów – MKS Ryki (niedziela 25 marca o godzinie 14:00)
Konrad Krzyszkowski: – Lewart ma nowy stadion, sztuczne boisko, więc spełnia wszystkie wymogi. Weryfikacja też jest na razie warunkowa, ponieważ póki co nie postawiono nowych kontenerów, więc zawodnicy będą się przebierać w obecnych kontenerach.

Łada 1945 Biłgoraj – Kłos Chełm (niedziela 25 marca o godzinie 14:00)
Konrad Krzyszkowski: – Ten mecz na pewno się nie odbędzie. Spotkanie zostało ustalone na 9 maja o godzinie 17:00.

Górnik II Łęczna – Powiślak Końskowola (niedziela 25 marca o godzinie 16:00)
Konrad Krzyszkowski: – Górnik Łęczna ma boisko ze sztuczną nawierzchnią zweryfikowane na IV ligę, więc ten mecz na pewno się odbędzie.

Victoria Żmudź – Hetman Zamość (sobota 31 marca o godzinie 13:00)
Konrad Krzyszkowski: – Victoria jest gospodarzem, ale jeżeli będzie chciała zagrać w Zamościu, to zgodzimy się warunkowo na takie rozwiązanie.


EKSTRALIGA KOBIET (kolejka: 17)

AZS PSW Biała Podlaska – AZS PWSZ Wałbrzych (24 marca o godzinie 11:00)
Michał Kwiecień (trener AZS PSW Biała Podlaska): – Zagramy ten mecz na 99, jeśli nie na 100 procent. Mógłby nam przeszkodzić tylko jakiś kataklizm pokroju pojawienia się pół metra śniegu na murawie. Spotkanie odbędzie się na sztucznej płycie w Białej Podlaskiej. Boisko jest bardzo dobrze przygotowywane, więc myślę, że nie będzie takiej sytuacji jak we Wrocławiu, kiedy murawa była odśnieżana rano przed meczem. Gramy jednak o godzinie 16:00, a nie o 11:00. Godzina 11:00 była planowana na długo przed zmianą pogody. Dlatego musieliśmy reagować na bieżąco, stąd została nam tylko 16:00, kiedy boisko jest jeszcze dostępne.

Górnik Łęczna – Mitech Żywiec (sobota 24 marca o godzinie 12:00)
Piotr Mazurkiewicz (trener GKS Górnika Łęczna): – Gramy na głównej płycie, a ta jest podgrzewana przez cały czas, więc jest gotowa do gry. Nic się nie zmienia, zagramy tak, jak zostało to zaplanowane.


CENTRALNA LIGA JUNIORÓW, GRUPA WSCHODNIA (kolejka: 20)

Cracovia Kraków – Motor Lublin (niedziela 25 marca o godzinie 14:00)
Tomasz Jasik (trener juniorów starszych Motoru Lublin): – W piątek o godzinie 17:00 gramy sparing ze Stalą w Stalowej Woli. Za tydzień w czwartek zagramy na sztucznym boisku z Jagiellonią w lidze.

Spotkanie z Cracovią odwołano ze względu na powołanie zawodników gospodarzy (Radosław KanachSebastian StrózikAdam WilkKamil Pestka) do reprezentacji młodzieżowych (U19, U20 i U21). Rywalizacja została przełożona na 11 kwietnia (środa) o godzinie 14:00.


CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17, GRUPA D (kolejka: 3)

Motor Lublin – Stal Mielec (sobota 24 marca o godzinie 13:00)
Mirosław Komar (trener juniorów młodszych Motoru Lublin): – Spotkanie zostało przełożone na niedzielę o godzinie 16:00. Zagramy na Arenie w najbliższy weekend. To jest jedyna opcja do rozegrania tego meczu, bo powiadomiliśmy już Stal Mielec i Stal wyraziła zgodę. W tej chwili czekamy tylko na to, żeby ktoś w PZPN-ie zatwierdził ten termin. W związku z tym mecz odbędzie się tego dnia na 90 procent. Na tę chwilę nie otrzymuję żadnych informacji zwrotnych, żeby miało być inaczej.

fot. Pixabay