Przełamanie MKS-u Ryki

Przełamanie MKS-u Ryki

Płomyk nadziei zapalił się w sercach sympatyków MKS-u Ryki. IV-ligowiec zaliczył długo wyczekiwane przełamanie! Po dwóch dosyć bolesnych porażkach z Prochem Pionki i Górnikiem II Łęczna biało-zieloni wreszcie zwyciężyli. Podopieczni Pawła Wardy pokonali 2:1 drużynę Orła Unin.

KOMENTARZ TRENERA

Paweł Warda:W końcu się przełamaliśmy. Dysponowaliśmy dzisiaj szerszą kadrą i to się przełożyło od razu na naszą lepszą grę i korzystny wynik w tym meczu. Na treningach frekwencja wygląda coraz lepiej, chociaż do tej pory też nie było z tym źle. Największym problemem było to, że różnego rodzaju wypadki losowe zdarzały się akurat w dniu meczu i eliminowały tym samym zawodników z gry. Mam nadzieję, że teraz wszystko wróci na właściwe tory, bo ostatnimi czasy była u nas nerwowa atmosfera. Jestem pozytywnie nastawiony przed kolejnymi spotkaniami. Nasza gra wyglądała naprawdę dobrze i miło się oglądało mój zespół. Testowałem dzisiaj trzech zawodników. Dwaj to boczni pomocnicy z Puław, którzy występowali już w poprzednich pojedynkach. Trzecim sprawdzanym piłkarzem był również skrzydłowy, który może także występować na boku obrony (jednym z testowanych piłkarzy był Bartłomiej Gąska – przyp. red.). Jestem zadowolony z postawy całej trójki i będziemy robić wszystko, żeby każdy z tych graczy pozostał w Rykach. Zabrakło dzisiaj m.in. Krzysztofa Gransztofa, który się rozchorował.

NASTĘPNY SPARING

MKS Ryki swój kolejny sparing rozegra 2 marca o godzinie 19:30. W Lubartowie rywalem podopiecznych Pawła Wardy będzie Polesie Kock.

MKS Ryki – Orzeł Unin 2:1 (1:0)
Bramki dla MKS-u: Bartłomiej Bułhak 44′ (rzut karny), Bartłomiej Gąska 80′

MKS: Kałaska (46′ Troshupa) – zawodnik testowany I, D. Osojca (50′ Sergiel), Przybysz, Leonarcik (46′ Mateńka) – zawodnik testowany II (80′ Szlendak), Cieślak (50′ Walasek), Wasilewski (70′ Leonarcik), P. Osojca (46′ Banach), zawodnik testowany III (70′ Kryczka) – Bułhak.

fot. MKS Ryki