Przemek Ilczuk w kadrze Polski!

Młody pomocnik Motoru Lublin – Przemysław Ilczuk – dostał powołanie do reprezentacji Polski U17 na konsultację w Grodzisku Wielkopolskim.

Selekcjoner reprezentacji Polski U17 (rocznik 1998) – Robert Wójcik – powołał na konsultację szkoleniowo-selekcyjną 24 piłkarzy. W tym gronie są m.in. zawodnicy Borussii Dortmund, FSV Frankfurt, Lecha Poznań, Legii Warszawa, ale również i Motoru Lublin. Dla Przemysława Ilczuka to pierwsze takie wyróżnienie.

Mam zamiar pokazać się tam z jak najlepszej strony. Ciężko pracowałem na to powołanie, jednak nie czuję się jeszcze jak pełnoprawny reprezentant kraju – powiedział nam na gorąco Przemek. Kilka razy myślałem o tym, czy dostanę szansę w kadrze no i udało się!

Na temat młodego zawodnika w samych superlatywach wypowiada się również jego klubowy trener – Grzegorz Komor: Przemek to środkowy, ofensywny pomocnik. Ma znakomitą technikę. Jest kapitanem naszego zespołu. Widać, że to typ przywódcy, który lubi dowodzić i dyrygować drużyną.

Niestety po sezonie zawodnik odejdzie prawdopodobnie do Jagiellonii Białystok: W Białymstoku bardzo poważnie podeszli do tematu transferu Przemka. Szkoda, bo był on już przymierzany do pierwszego zespołu Motoru. Taka jest jednak kolei rzeczy. Mam nadzieję, że Ilczuk będzie się dalej rozwijał dla dobra polskiej piłki – zakończył Komor.

Zgrupowanie reprezentacji Polski U17 potrwa od 6 do 9 sierpnia.