Przygotowujący się do ligi Granit walczy dalej w Pucharze Polski

W III rundzie Pucharu Polski LZPN Granit Bychawa pokonał w Kurowie tamtejszą Garbarnię 3:2. Zwycięstwo beniaminkowi IV ligi lubelskiej zapewniły dwie bramki Jarosława Walęciuka i trafienie kapitana zespołu z Bychawy Jakuba Szymali. Mecz w Kurowie był dla Granitu ostatnim sprawdzianem przed startem rozgrywek ligowych. W czwartek podopieczni Łukasza Gieresza zainaugurują sezon 2019/2020 konfrontacją z rezerwami Górnika Łęczna. – W tym spotkaniu mieliśmy na uwadze bezpośrednie przygotowanie do spotkania ligowego, które rozegramy już w najbliższy czwartek z Górnikiem II Łęczna. Szansę w meczu pucharowym dostali młodzieżowcy. Może wynik o tym nie świadczy, ale kontrolowaliśmy to spotkanie. Ambitna postawa gospodarzy i nasze błędy były przyczyną dwóch straconych bramek. Uważam, że nieźle się zaprezentowaliśmy i graliśmy to, co sobie założyliśmy. Zdobyliśmy bramki po fajnych akcjach i podaniach z bocznych sektorów boiska. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji i awansowaliśmy do następnej rundy. Teraz czekamy na kolejnego przeciwnika – mówi Łukasz Gieresz.

Garbarnia Kurów – Granit Bychawa 2:3 (0:1)
Bramki: Michał Zlot 48′, Jakub Łubek 76′ – Jarosław Walęciuk 34′, 60′, Jakub Szymala 64′

Garbarnia: Baran (87′ Wójcik) – K. Rukasz, S. Zlot, Stasiak, Figiel (46′ M. Zlot) – Stelmach (75′ Bieniek), Głowacki, Sieklicki, Michalski (70′ Dajos), Łubek – Sadurski (61′ P. Rukasz).

Granit: Zawiślak (46′ Ziółkowski) – Wierzbicki (46′ Janik), Prus (46′ Wolski), Gajur, Drozd (60′ Piwnicki) – K. Sprawka, Różycki, Szymala, Misztal (70′ S. Sprawka) – Strug, Walęciuk.

Żółta kartka: Sebastian Zlot
Sędziował: Kamil Szczołko (Lublin).

fot. Granit Bychawa (archiwum)

0 0 votes
Article Rating