PSG – Borussia Dortmund typy, kursy i zapowiedź (19.09.2023)

Grupę F nie bez powodu nazywa się grupą śmierci. Dla kogo pierwszy mecz bieżących rozgrywek okaże się szczęśliwy? PSG – Borussia Dortmund typy, kursy i zapowiedź.

PSG – Borussia Dortmund typy i przewidywania

Liga Mistrzów to jak sama nazwa wskazuje rozgrywki, w których poradzą sobie tylko najlepsi z najlepszych. Dla większości czołowych ekip prawdziwa gra zaczyna się jednak dopiero w fazie pucharowej, gdyż zmagania grupowe udaje im się wygrać w przysłowiowych cuglach. Grupa F najnowszej odsłony Champions League przeczy jednakże tej teorii.

AC Milan, Newcastle, PSG oraz Borussia Dortmund. W teorii każdy z wymienionych z zespołów byłby w stanie zameldować się w ścisłej 16 rozgrywek. Zasady są aczkolwiek nieubłagane. Do kolejnej rundy może awansować tylko dwie drużyny. Walka będzie zatem niesamowicie zacięta już od pierwszej serii gier.

psg-borussia-dortmund-typy

Les Parisiens z uwagi na atut własnego boiska są wyraźnym faworytem bukmacherów. My jednak polecamy zainteresować się nieco bliżej zakładami związanymi ze zdobyczą bramkową obu drużyn, gdyż akurat goli na obiekcie zlokalizowanym we francuskiej stolicy to zabraknąć tym razem nie powinno.

PSG – Borussia Dortmund ostatnie wyniki

Początek nowego sezonu zarówno w wykonaniu PSG jak i BVB mógłby być nieco lepszy. Dobitnie świadczy o tym fakt zajmowania lokat z dala od ligowego podium. Przed wtorkową potyczką cieszy na pewno dość dobra dyspozycja strzelecka. Podopiecznym Edina Terzica pozwoliła ona pokonać Freiburg, Nicea natomiast była ostatnio o jedno trafienie lepsza od Kyliana Mbappe i spółki. Czyżby zatem Francuzi mieli skumulować całą swoją złość na rywalizacji z dortmundczykami?

Ostatnie mecze PSG

 • PSG – Nice 2:3
 • Lyon – PSG 1:4
 • PSG – Lens 3:1

Ostatnie mecze Borussii Dortmund

 • Freiburg – Borussia Dortmund 2:4
 • Borussia Dortmund – Heidenheim 2:2
 • Bochum – Borussia Dortmund 1:1

PSG – Borussia Dortmund bezpośrednie mecze

 • PSG – Borussia Dortmund 2:0
 • Borussia Dortmund – PSG 2:1
 • PSG – Borussia Dortmund 0:0

Historia bezpośrednich pojedynków pomiędzy obiema ekipami nie jest co ciekawe zbyt obfita i przede wszystkim brak w niej dominacji którejś z drużyn. Niewykluczone, że drugą wygraną z rzędu zanotują paryżanie, ale aby tak się stało, będą na pewno musieli zostawić na boisku całkiem sporo sił.

PSG – Borussia Dortmund kursy bukmacherskie

Równie ważne co PSG – Borussia Dortmund typy są także kursy bukmacherskie na to starcie. Oto jakie przeliczniki postanowiła zastosować tym razem Fortuna:

 • Wygrana PSG: 1.75
 • Remis: 4.10
 • Wygrana Borussia Dortmund: 4.40

Gdzie oglądać PSG – Borussia Dortmund? Transmisja

Z uwagi na wyłączne prawa do relacjonowania Ligi Mistrzów, transmisja na żywo z Parc des Princes będzie dostępna jedynie na antenach stacji Polsat Sport Premium 2. O której PSG – Borussia Dortmund? Pierwszy gwizdek powinien oczywiście wybrzmieć punktualnie o godz. 21:00 w dniu 19 września 2023 roku.