Pucharowy awans Lewartu w cieniu poważnej kontuzji Karola Bujaka

W III rundzie Pucharu Polski LZPN Lewart Lubartów pokonał reprezentującego lubelską klasę okręgową Sokoła Konopnica 4:0. Podopieczni Tomasza Bednaruka wyszli na prowadzenie w 39. minucie po samobójczym trafieniu jednego z rywali. Po przerwie zawodnicy Lewartu zdobyli kolejne trzy bramki. Golkipera drużyny z Konopnicy pokonali Dawid Pożak, Michał Budzyński i Patryk Pokrywka, pieczętując awans IV-ligowca do kolejnej rundy rozgrywek pucharowych. Zmartwieniem sztabu szkoleniowego drużyny z Lubartowa po rozgrywanym w Radawcu spotkaniu jest na pewno kontuzja kolana Karola Bujaka. Wskutek tego urazu gracz Lewartu musiał opuścić boisko już w 11. minucie gry. – Mierzyliśmy się w tym spotkaniu z zespołem z klasy okręgowej, mimo to w zespole rywali było widać dużą organizację gry. Kontrolowaliśmy tę potyczkę, ale gospodarze walczyli bardzo ambitnie. Przeciwnicy starali się nas spychać do defensywy, lecz radziliśmy sobie z tym. Musieliśmy mocno się napracować, aby wygrać ten mecz i awansować do kolejnej rundy. Stworzyliśmy sobie wiele okazji do strzelenia bramki. Jednak było widać, że brakuje nam jeszcze  finalizacji akcji. To było pierwsze spotkanie o stawkę i brakowało nam skuteczności. Myślę, że z każdym kolejnym meczem będzie tylko lepiej i w lidze będziemy skuteczniejsi. Minusem tej konfrontacji jest uraz naszego kapitana Karola Bujaka, który doznał poważnej kontuzji kolana. Nie wyglądało to dobrze. To spore zmartwienie, bo Karol jest wiodącą postacią zespołu – mówi trener Bednaruk.

Sokół Konopnica – Lewart Lubartów 0:4 (0:1)
Bramki: strzelec nieznany 39′ (bramka samobójcza), Dawid Pożak 65′, Michał Budzyński 77′, Patryk Pokrywka 79′

Lewart: Długosz – Gliniak, Ponurek, Budzyński (80′ Bronowicki), Michna – Pożak (84′ Iskierka), Bujak (11′ Kotowicz), Niewiński (73′ Majewski), Najda (71′ Filipczuk) – Aftyka (65′ Pokrywka), Nowak.

Żółta kartka dla Lewartu: Michał Budzyński
Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).