Puławianie ruszyli do pracy

Puławianie ruszyli do pracy

Dwudziestu sześciu zawodników stawiło się na pierwszym treningu Wisły Puławy w letnim okresie przygotowawczym. W tym gronie byli m.in. wracający z wypożyczeń Mateusz Olszak, czy Karol Kalita oraz testowany Sebastian Murawski (ostatnio Rozwój Katowice).

W zajęciach nie uczestniczył Ryszard Kłusek. Dotychczasowy asystent Adama Buczka rozstał się z klubem. – Chcę podziękować zarządowi klubu i wszystkim osobom związanym z klubem Wisła Puławy za rok intensywnej pracy w I lidze, który na zawsze zostanie w mojej pamięci. Podziękowania należą się również zawodnikom, którzy na I-ligowych boiskach zostawili wiele zdrowia i potrafili stworzyć odpowiednią atmosferę w drużynie. Dziękuję i życzę szybkiego powrotu do I ligi – mówi szkoleniowiec, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

Ćwiczyli za to wracający z wypożyczeń Sebastian Wrzesiński, Szymon Wiejak, Karol Kalita, Mateusz Olszak, Paweł Staszczak oraz Maksymilian Żuber. Z drużyną trenował także testowany środkowy obrońca Sebastian Murawski, który wiosną reprezentował barwy Rozwoju Katowice.

Wiadomo już także, że z “Dumą Powiśla” żegnają się Toni Kolehmainen, Klimas Gusocenko i Łukasz Turzyniecki, którym skończyły się umowy. Ponadto, do swoich macierzystych klubów po wypożyczeniach wrócili Piotr Żemło i Adrian Cierpka.

Jak informuje klub, ważne kontrakty mają m.in. Iwan Litwiniuk, Arkadiusz Maksymiuk, Dawid Pożak, Adrian Popiołek, Jakub Poznański, Konrad Szczotka, Nazar Penkowec, Tomasz Sedlewski, czy Piotr Darmochwał. W Puławach nadal grali będą też Sebastian Głaz i Sylwester Patejuk. Trwają rozmowy z Konradem Nowakiem, którym interesuje się Motor Lublin.