PZPN podjął decyzję o awansie Hutnika Kraków

PZPN podjął decyzję o awansie Hutnika Kraków

Po sobotniej decyzji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej zakończenia rozgrywek grupy IV III ligi i przyznaniu Motorowi Lublin promocji na poziom II-ligowy w środowiskach związanych z Hutnikiem Kraków zawrzało. Ekipa z Małopolski, która wygrała jedyny mecz bezpośredni pomiędzy obiema drużynami, nie mogła pogodzić się z decyzją działaczy prowadzącego rozgrywki LZPN-u. Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, przystając na wniosek prezesa Zbigniewa Bońka zadecydowała o tym, że w sezonie 2020/2021 w II lidze wystąpi Motor Lublin, ale też Hutnik Kraków. 

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ:

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, na wniosek Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi.

Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania – tak skomentował decyzję Komisji ds. Nagłych Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.