Radosław Pruchnik piłkarzem Górnika Ł.

Radosław Pruchnik piłkarzem Górnika Ł.

Ofensywa transferowa Górnika Łęczna zaczyna nabierać rozpędu. Wczoraj klub poinformował o zakontraktowaniu byłego napastnika Lechii Gdańsk, Pawła Buzały. Dzisiaj umowę z beniaminkiem Ekstraklasy parafował rozgrywający Arki Gdynia, Radosław Pruchnik.

Radosław Pruchnik w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Arki Gdynia. W zespole Śledzi był filarem środkowej formacji, w ubiegłym sezonie wystąpił we wszystkich 30 spotkaniach 1. ligi. W Gdyni przebywał od 2,5 roku.

27-letni pomocnik w przeszłości grał także w Turze Turek, Flocie Świnoujście oraz ŁKS-ie Łódź. Jako piłkarz tego ostatniego zanotował 9 spotkań w Ekstraklasie.

Pruchnik to stary znajomy kilku obecnych piłkarzy Górnika – Wychowaliśmy się razem z Tomkiem Nowakiem w Amice Wronki, a potem graliśmy razem w ŁKS-ie. Zresztą w tym okresie w Łodzi byli również Grzesiek Bonin i Paweł Sasin. Nie będę miał więc problemu z aklimatyzacją w drużynie. Znamy się zresztą również z Łukaszem Zwolińskim i Bartkiem Niedzielą. Jestem pełen optymizmu. Wierzę w to, że swoją postawą na boisku i doświadczeniem będę mógł pomóc młodym zawodnikom – powiedział za pośrednictwem klubowego fanpage'u swojego nowego pracodawcy.