Radzynianie grają dalej

Orlęta Radzyń Podlaski nie miały problemu z awansem do półfinału Pucharu Polski na szczeblu BOZPN. W zrobieniu kolejnego kroku w kierunku obrony tytułu wydatnie pomógł Piotr Krawczyk. Wypożyczony z Pogoni Siedlce zawodnik już w pierwszej połowie spotkania z Granicą Terespol dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

KOMENTARZ TRENERA 

Damian Panek: – Szansę występu dostali Kacper Kania Jan Bożym z rocznika 2002. Zagrał także Arkadiusz Korolczuk, a w drugiej połowie na boisko wszedł junior Krystian Pawlina. Potraktowaliśmy mecz w formie treningu, ale z drugiej strony boisko nie nadawało się nawet do gry kontrolnej. Prowadziliśmy w pewnym momencie tylko 2:1. Nerwówki nie było, bo przy różnicy klas do niej nie mogło dojść. Chcieliśmy uniknąć kontuzji i najważniejsze jest to, że ich nie było. Przed nami bardzo ważny mecz z Wisłą Sandomierz. Celem był też awans, bo był to obowiązek, patrząc przez pryzmat przeciwnika. W drugim celu, czyli rozegraniu dobrej, dużej gierki, przeszkodziła nam nieco murawa. Jednak nie możemy narzekać, bo takie są prawa Pucharu Polski. Przed nami misja Sandomierz. Dziś odpoczywali Maksymilian BrzoskoAdrian Zarzecki Jakub Kaganek.

NASTĘPNA RUNDA

Mecze 1/2 finału Pucharu Polski BOZPN zaplanowano na 25 kwietnia. Orlęta Radzyń Podlaski mogą zagrać z Bizonem Jeleniec, Orlętami Łuków lub Podlasiem Biała Podlaska.

Granica Terespol – Orlęta Radzyń Podlaski 1:4 (0:2)
Bramki: Jakub Tymon 61′ – Piotr Krawczyk 19′ (rzut karny), 32′, Karol Kalita 64′, Krystian Pawlina 76′

Orlęta: Nowacki – Kania (46′ Pawlina), Stolarczyk, Panufnik (46′ Kiczuk), Ciborowski (46′ Kot) – Rycaj, Korolczuk, Krawczyk (46′ Bożym), Puton (46′ Stanisławski), Demianiuk (46′ Szymala) – Kalita.

Żółte kartki: –

0 0 votes
Article Rating