Rafał Kiczuk w Wiśle. Puławianie rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/2020

W środę odbył się pierwszy trening Wisły Puławy przed startem kampanii 2019/2020. Trener Jacek Magnuszewski miał do dyspozycji trzydziestu jeden graczy, w tym juniorów i zawodników testowanych.

To był trening wprowadzający i rozruch przed testami motorycznymi. Zawodnicy rozbiegali się, porozciągali i chwilę pobawili się piłkami. W czwartek od samego rana piłkarze zostaną poddani testom motorycznym – mówi Jacek Magnuszewski.

Wśród ćwiczących nie było Łukasza Kacprzyckiego i Mateusza Pielacha, których zatrzymały sprawy rodzinne. Zabrakło również Szymona Stanisławskiego, który w najbliższym czasie jest wyłączony z treningów z powodu kontuzji. Uraz trapi także Arkadiusza Maksymiuka. 27-latek pod koniec poprzedniego sezonu złamał nogę i zerwał więzozrost w kostce. Pomocnik Wisły jest już po operacji, ale w rundzie jesiennej najprawdopodobniej nie zobaczymy go na boisku.

Pierwszy trening z Wisłą odbył za to nowy nabytek Dumy Powiśla Rafał Kiczuk. 21-letni obrońca dwa ostatnie sezony spędził w Orlętach Radzyń Podlaski. Kiczuk podpisał z ekipą z Puław roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. W najbliższych dniach III-ligowiec powinien ogłosić kolejne transfery, w tym Włodzimierza Putona z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Macieja Wojczuka z Orląt Radzyń Podlaski.

W nadchodzącym sezonie w barwach Wisły nie wystąpią już: Jakub Poznański, Krystian Kusal i Adrian Popiołek. Zakończyły się wypożyczenia Przemysława Skałeckiego i Mateusza Supryna, którzy aktualnie trenują odpowiednio z Górnikiem Łęczna i Cracovią. Do Legii Warszawa wrócił wypożyczony ze stołecznego klubu Michał Król.

PLAN SPARINGÓW WISŁY PUŁAWY

13.07 – Eskişehirspor Kulubu
20.07 – Stal Kraśnik
27.07 – Hetman Zamość
03.08 – Orlęta Radzyń Podlaski.

fot. Wisła Puławy