Raków Częstochowa – Lech Poznań typy i kursy (03.03.2024)

Częstochowa w najbliższą niedzielę stanie się piłkarską stolicą Polski. W bezpośrednim starciu spotkają się tam bowiem dwaj ostatni mistrzowie kraju. Czy ich pojedynek można określić wielkim hitem 23. serii gier PKO Ekstraklasy? Jak wyglądają Raków Częstochowa – Lech Poznań typy? Szczegóły w niniejszym tekście.

Raków Częstochowa – Lech Poznań typy bukmacherskie

Różnice w obrębie ligowego TOP6 są bardzo niewielkie. Rezultat każdego z kolejnych spotkań jest zatem niezwykle istotny. A już w szczególności, kiedy po przeciwnych stronach boiska meldują się drużyny, które do tej ścisłej czołówki aktualnie są zaliczane.

Nikt, kto na bieżąco śledzi zmagania najwyższego polskiego szczebla rozgrywkowego nie ma już chyba wątpliwości, że ubiegłosezonowe mistrzostwo dla popularnych Medalików było jak na razie tylko jednorazowym incydentem. Odejście z Częstochowy Marka Papszuna zmieniło w tym klubie bardzo wiele. Ułożenie wszystkiego na nowo niestety zajmie tym samym nieco więcej czasu, niż wszyscy skupieni wokół Rakowa zapewne pierwotnie zakładali.

Raków Częstochowa - Lech Poznań typy

Poznańska Lokomotywa również przeszła w trwającej kampanii znaczące metamorfozy. Powierzenie misji zarządzania zespołem Mariuszowi Rumakowi było odbierane jako dość szaleńczy krok, ale na tę chwilę zespół z Wielkopolski radzi sobie dość dobrze. Jestem nawet skłonny uwierzyć w to, że to właśnie goście postarają się być zespołem prowadzącym grę podczas niedzielnej potyczki. W związku z tym proponuję Raków Częstochowa – Lech Poznań typy na triumf Lechitów w co najmniej jednej z połów meczu.

Wątpię, aby samo starcie było jakoś ponadprzeciętnie obfite w bramki. Obie drużyny nie zdołały w dwóch poprzednich meczach zaaplikować rywalom nawet jednego gola. Prognozuję więc, że także na Stadionie Miejskim w Częstochowie takich trafień będzie na pewno mniej niż 3.

Raków Częstochowa – Lech Poznań kursy bukmacherskie

Według legalnych polskich bukmacherów nieco większe szanse na wygranie opisywanej potyczki mają piłkarze z Częstochowy. W ofercie firmy Superbet kurs na ich zwycięstwo wynosi w tym momencie 2.05. Na nieco więcej, bo aż 3.90 wyceniono ewentualną wygraną Kolejorza. Remis ma natomiast tym razem przelicznik równy dokładnie 3.40.

Raków Częstochowa – Lech Poznań bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Ostatnie tygodnie w wykonaniu Rakowa oraz Lecha wyglądały bardzo podobnie. Wygrana oraz remis w lidze i następnie odpadnięcie z rozgrywek Pucharu Polski. Kolejno podczas rywalizacji z Piastem Gliwice oraz Pogonią Szczecin. Powrót na boiska PKO Ekstraklasy jest więc wielką szansą na ponowne wejście na zwycięską ścieżkę. Łatwe to jednak nie będzie, czego z pewnością obie ekipy są doskonale świadome.

Raków Częstochowa – Lech Poznań przewidywane składy

Według najnowszych informacji obie ekipy mogą przystąpić do bezpośredniej rywalizacji w następujących składach:

Raków: Kovacević, Racovitan, Arsenić, Svarnas, Drachal, Silva, Barath, Kochernig, Nowak, Crnac, Zwoliński

Lech: Mrozek, Pereira, Salamon, Milic, Gurgul, Gholizadeh, Karlstrom, Kvekve, Velde, Marchwiński, Szczymczak

Gdzie oglądać Raków Częstochowa – Lech Poznań? Transmisja i godzina

Relacja live z tego pojedynku będzie dostępna na antenach aż czterech różnych stacji telewizyjnych. Będą to kolejno TVP Sport, Canal+Premium, Canal+Sport 3, oraz Canal+4K Ultra. Początek meczu zaplanowano na godz. 17:30 w dniu 3 marca 2024 roku.