Raków – Górnik Zabrze typy i kursy bukmacherskie (19.04.2024)

Częstochowa w najbliższy piątek przynajmniej przez kilkadziesiąt minut będzie nieformalną stolicą polskiej piłki nożnej. Jak w arcyważnym starciu spiszą się miejscowe Medaliki? Oto Raków – Górnik Zabrze typy, w których piszę na ten temat nieco więcej.

Raków – Górnik Zabrze typy bukmacherskie

Kilka tygodni w piłce nożnej znaczy bardzo wiele. Na początku lutego Raków mimo stosunkowo kiepskiej jesieni był na w miarę dobrej drodze do reprezentowania kraju w kolejnej edycji europejskich pucharów. Mamy połowę kwietnia, a byli podopieczni Marka Papszuna znajdują się już poza miejscami gwarantującymi udział w eliminacjach i na domiar złego po piętach depczą im liczni ligowi rywale.

Trójkolorowi mimo ogromnych problemów finansowych mają szansę napisać piękną historię, której finałem byłaby jedna z pozycji na podium PKO Ekstraklasy. Najpierw należy jednak bezwzględnie pokonać Raków, co akurat w zaistniałych okolicznościach nie byłoby jakąś wielką sensacją. Dla bezpieczeństwa idę jednak w kierunku zakładów na zwycięstwo gości w raptem jednej z połów spotkania. Miejmy nadzieję, że ta strategia okaże się ostatecznie trafiona.

rakow-gornik-zabrze-typy

Jeśli uważasz, że Raków – Górnik Zabrze typy, które przedstawiłem w kilku powyższych zdaniach są zbyt ryzykowne, to zawsze możesz skorzystać z mojej drugiej propozycji. Ta tym razem dotyczy rzutów rożnych, a konkretniej tego, kto ostatecznie wyegzekwuje ich więcej.

Wybierając ten zakład, oparłem się w głównej mierze na dostępnych statystykach. Z nich wynika jednoznacznie, że to właśnie częstochowianie wykonują średnio o wiele więcej takich stałych fragmentów gry. Uważam, że podczas nadchodzącej potyczki tendencja ta nie ulegnie nagle jakiejś drastycznej zmianie.

Raków – Górnik Zabrze kursy bukmacherskie

Dla legalnych polskich bukmacherów jedynym możliwym scenariuszem zdaje się być wygrana drużyny dowodzonej przez Dawida Szwargę. Kurs na triumf Medalików wynosi bowiem 1.59. Przelicznikiem wynoszącym aż 5.45 opisano natomiast ewentualny triumf Poldiego i spółki. Jak wygląda kwestia remisu? Podział oczek wyceniono na 3.90.

Raków – Górnik Zabrze bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Porażka z warszawską Legią ku uciesze kibiców Górnika nie wywołała kryzysu w szeregach ich ukochanej drużyny. Popularni Żabole triumfowali w dwóch kolejnych pojedynkach, zostawiając w pokonanym polu Zagłębie Lubin oraz Śląsk Wrocław. Ich kolejnym rywalem będzie Raków Częstochowa. Wciąż aktualni mistrzowie Polski dla odmiany nadal nie mogą wyjść z przysłowiowego dołka i niewiele wskazuje na to, jakoby ta sytuacja miała w najbliższym czasie ulec zmianie.

Raków – Górnik Zabrze przewidywane składy

Bardzo prawdopodobne, że oba zespoły przystąpią do bezpośredniego starcia w następujących zestawieniach:

Raków: Bieszczad – Rodin, Racovitan, Svarnas – Tudor, Kochergin, Papanikolaou, Jean Carlos – Yeboah, Crnac, Nowak

Górnik: Bielica – Sekulić, Janicki, Szcześniak, Janża – Kapralik, Czyż, Lukoszek, Rasak, Ennali – Musiolik

Gdzie oglądać Raków – Górnik Zabrze? Transmisja i godzina

Przekaz na żywo z omawianej potyczki będzie dostępny na antenach stacji Canal+Sport, Canal+Sport 3 oraz Canal+4K Ultra. Pierwszy gwizdek powinien wybrzmieć około godz. 20:30 w dniu 19 kwietnia 2024 roku.