Raków – Piast typy, kursy i zapowiedź (04.02.2023)

Lider Ekstraklasy w ramach 19. serii gier zmierzy się z drużyną dowodzoną przez Aleksandara Vukovica. Jaki przebieg może mieć ta niezwykle interesująca rywalizacja? Raków – Piast typy, kursy, zapowiedź sprawdzisz poniżej.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice typy i przewidywania

Grama przesady nie będzie chyba w słowach, iż obydwie ekipy znajdują się w tym momencie na dwóch zupełnie przeciwległych biegunach. Medaliki w miarę pewnie kroczą po największy sukces w swojej dotychczasowej historii, a więc po piłkarskie mistrzostwo kraju. Gliwiczanie są natomiast na dobrej drodze do spadku o poziom rozgrywkowy niżej. Każda z drużyn ma więc motywacje do osiągnięcia korzystnego wyniku. Teraz rodzi się tylko pytanie, kto będzie miał jej nieco więcej.

rakow-piast-typy

Mimo zmiany na stanowisku głównego szkoleniowca w ekipie Piastunek nie da się zaobserwować jakiejś wyraźnej poprawy. Aleksandar Vukovic nie okazał się czarodziejem, który poradzi sobie z licznymi problemami w zespole jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ivi Lopez i spółka zdołają zatem najprawdopodobniej bardzo sprawnie wykorzystać wyjątkową słabość najbliższych rywali.

Nasze Raków – Piast typy ściśle skupiają się wokół pewnej postawy gospodarzy. Uważamy, że żołnierze Marka Papszuna będą stroną dominującą zarówno w pierwszych, jak i drugich czterdziestu pięciu minutach omawianego starcia. Dobrze, jeśli przy okazji udałoby im się trafić do siatki drużyny przeciwnej przynajmniej dwukrotnie. Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że szanse są na to całkiem spore.

Raków – Piast ostatnie wyniki

Forma w sparingach to jedno, a dyspozycja w lidze to zupełnie co innego. Po pierwszych meczach rundy rewanżowej ciężko tak naprawdę stwierdzić, jak do trudów dalszej części sezonu przygotowany jest zarówno Raków, jak i Piast. Remisy mówią nam bowiem bardzo, ale to bardzo niewiele, będąc jednocześnie olbrzymią pułapką dla obstawiających.

Ostatnie mecze Rakowa

  • Warta – Raków 1:1
  • Raków – Dnipro 3:1
  • Raków – O. Ljubljana 3:3

Ostatnie mecze Piasta

  • Piast – Jagiellonia 1:1
  • Heidenheim – Piast 1:0
  • Piast – Ferencvaros 1:0

Raków – Piast bezpośrednie mecze

  • Piast – Raków 0:1
  • Raków – Piast 1:0
  • Piast – Raków 2:3

Jak widać, najnowsza historia bezpośrednich potyczek obydwu ekip jest całkowicie zdominowana przez zespół z Częstochowy. Niewiele wskazuje na to, jakoby nagle miało się to zmienić. Tak przynajmniej podpowiadałby rozsądek.

Raków – Piast kursy bukmacherskie

Oprócz wiedzy na temat tego, jak wyglądają najciekawsze Raków – Piast typy, warto także rzucić okiem na kursy oferowane przez legalnych polskich bukmacherów. Tym razem pod lupę wzięliśmy propozycję od Betfana:

Gdzie oglądać Raków – Piast? Transmisja

Każdy zainteresowany powinien mieć świadomość tego, że relacja na żywo z tego pojedynku będzie dostępna na antenach stacji Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. O której Raków – Piast? Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 15:30 w dniu 4 lutego 2023 roku.