Raków – Piast typy i zapowiedź meczu ✔️ 10.12.2021

W piątkowy wieczór będziemy świadkami drugiego meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Rakowem Częstochowa, a Piastem Gliwice.

Typy na spotkanie Raków Częstochowa – Piast Gliwice

Nasze prognozy bukmacherskie znajdziesz poniżej. Pamiętaj o weryfikacji, czy na Raków – Piast kursy są aktualne.

Raków Piast typy

Raków wróci na zwycięską ścieżkę i podgoni ligowe podium?

Raków Częstochowa ma w tej chwili jeden mecz mniej od wyprzedzających go drużyn. Ewentualne zwycięstwo nad Piastem Gliwice pozwoli nawiązać kontakt z ligowym podium. Częstochowianie w ostatniej kolejce zostali boleśnie rozbici 1:3 w Gdańsku przez tamtejszą Lechię. Piast Gliwice wybiera się pod Jasną Górę podbudowany zwycięstwem 2:1 nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Co z tego wszystkiego wyjdzie? Przeanalizujmy nasze przedmeczowe Raków – Piast typy bukmacherskie.

Stawiamy zakłady na zwycięstwo Rakowa Częstochowa. Gospodarze są faworytami bukmacherów, ale i naszymi. Raków wygrał 3 z 4 ostatnich bezpośrednich meczy z Piastem, nie przegrywając żadnego z tych spotkań. Mało tego, częstochowianie nie przegrali żadnego z ostatnich 10 ligowych meczy przed własną publiką. Piast z kolei na wyjeździe nie wygrał od dwóch ostatnich gier. To wszystko, a także porównanie formy i Rakowa i Piasta każe nam wskazywać właśnie na wygraną podopiecznych Marka Papszuna.

Spodziewamy się, że to Raków Częstochowa otworzy wynik meczu, a goście zakończą spotkanie bez zdobyczy bramkowej. Odniesienie do takich zakładów znaleźliśmy analizując statystyki. Otóż, Raków wpisywał się na listę strzelców jako pierwszy w 10 z 15 ostatnich spotkań. Dodatkowo, aż w 3 z 5 ostatnich bezpośrednich starć Rakowa z Piastem, tylko jedna drużyna strzelała lub nikt nie strzelał goli. Stąd takie, a nie inne nasze na Raków – Piast typy.

Kto nie zagra w meczu?

Marek Papszun nie będzie miał do dyspozycji trzech swoich graczy. To Cebula, Sapała i Wydra. W ekipie gości nie słychać o żadnych nowych urazach, wobec czego na mecz Raków – Piast składy będą prawie, że kompletne.

Tak grali ostatnio

Raków Częstochowa w ostatniej kolejce musiał uznać wyższość Lechii Gdańsk, przegrywając wyjazdowy mecz 1:3. Dla Rakowa była to druga porażka w trzech ostatnich meczach w PKO Ekstraklasie. Wcześniej częstochowianie co prawda pokonali 2:0 Bruk-Bet, ale jeszcze prędzej, dość niespodziewanie przegrali 0:1 z Cracovią. Piast Gliwice wygrał w 17. kolejce. Piastunki pokonały 2:1 graczy z Niecieczy. Wcześniej jednak tak dobrze nie szło, bowiem dwukrotnie Piast przegrywał 0:1 z ekipami z Poznania – najpierw z Wartą, a później z liderującym tabeli Lechem.

Ostatni bezpośredni mecz

Ostatnie bezpośrednie spotkanie Raków Częstochowa – Piast Gliwice miało miejsce w lipcu tego roku. Podopieczni Papszuna wygrali 3:2. Dla Rakowa strzelali Wdowiak, Długosz i Lopez. Z kolei dla ekipy Waldemara Fornalika na listę strzelców wpisali się Chrapek i Sokołowski. Rzutu karnego w tym meczu nie trafił Patryk Lipski.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice transmisja, gdzie?

Spotkanie będzie dość szeroko transmitowane. Z meczu Raków – Piast transmisja będzie dostępna aż na trzech kanałach i w internecie. Polecamy oglądać na Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 lub dla fanów najwyższej jakości na Canal+ 4K Ultra. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Najlepsze na mecz Raków – Piast kursy

Chcąc wykorzystać przygotowane przez naszą redakcję Raków – Piast typy, warto skierować się na strony takich bukmacherów, jak STS, Betclic oraz forBET. W tych zakładach znaleźliśmy korzystne kursy, a dla osób, które nie mają jeszcze konta – także atrakcyjne bonusy na start.

Te pytania nam zadajecie

  • Jaki był wynik ost. bezpośredniego meczu?

W lipcu Raków pokonał Piasta 3:2.

  • Kto jest faworytem spotkania?

Bukmacherzy zdecydowanie stawiają na gospodarzy meczu.