Rapid Lublin ponownie w Ekstraklasie beach soccera!

Rapid Lublin ponownie w Ekstraklasie beach soccera!

W weekend w Toruniu odbył się turniej finałowy o awans do Ekstraklasy beach soccera, który zakończył się awansem zawodników KP Rapid Lublin. Podopieczni Michała Zgierskiego po pierwszym turnieju rozgrywanym w Białymstoku byli liderem tabeli i w decydującej potyczce obronili przewagę nad rywalami. Lublinianie do najwyższej klasy rozgrywkowej wracają po dwóch latach przerwy.

POTURNIEJOWY KOMENTARZ

Radosław Chmielnicki (dyrektor i zawodnik KP Rapid Lublin): Na pewno do myślenia dał nam pierwszy przegrany mecz. Cały czas mieliśmy w głowie to, że jedziemy na turniej do Torunia, gdzie zmierzymy się z czołówką naszej tabeli. Pierwsze spotkanie rozgrywaliśmy z gospodarzami, drużyną FC Toruń, która przed turniejem finałowym zajmowała czwarte miejsce (ostatecznie także wywalczyła awans – przyp. red.) i to spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. Chyba za bardzo chcieliśmy. Wiedzieliśmy, że jesteśmy blisko celu i być może to nam “siedziało” w głowach. Ostatecznie nie zagraliśmy słabego meczu, ale zabrakło nam troszeczkę szczęścia. Uważam, że przełomowym momentem była konfrontacja ze Zdrowiem Garwolin. Jest to drużyna, która spadła w zeszłym sezonie z Ekstraklasy i była to swego rodzaju beach soccerowa “bitka”, którą na szczęście udało nam się wygrać. Za każdym razem udało nam się “dojść” rywali i czapki z głów dla chłopaków. Kolejny mecz w niedzielę nie był o “pietruszkę”, bo musieliśmy przypieczętować sukces. Graliśmy z ekipą z Tykocina, która przyjechała jako wicelider tabeli, jednak to była deklasacja. Od kiedy gram w piłkę plażową, a jest to już czternaście lat, pierwszy raz widziałem, żebyśmy tak pokonali rywali. Cieszy nas awans do Ekstraklasy i gdzieś tam sobie szeptamy, że na Lubelszczyźnie nie ma drużyny grającą w żadną odmianę piłki nożnej występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, także cieszymy się z tego, że możemy reprezentować nasze województwo. 

WYNIKI TURNIEJU W TORUNIU

Sobota
BSC Termy Poddębice – FC Toruń 3:6
Hetman Tykocin – Zgoda Hodecz 9:13
KS Sośnica Gliwice – Heiro Rzeszów 5:11
BSK Kotwica Kołobrzeg – Zdrowie Garwolin 2:8
KP Rapid Lublin – FC Toruń 3:4
BSC Termy PoddębiceZgoda Hodecz 6-6 (rzuty karne 3:1)
Hetman Tykocin – KS Sośnica Gliwice 16:3
Heiro Rzeszów – BSK Kotwica Kołobrzeg 14:9
Zdrowie Garwolin – KP Rapid Lublin 5:6

Niedziela
KS Sośnica Gliwice – BSC Termy Poddębice 3:5
Zgoda Hodecz – BSK Kotwica Kołobrzeg 12:1
KP Rapid Lublin – Hetman Tykocin 9:2
Zdrowie Garwolin – Heiro Rzeszów 9:4
FC Toruń – KS Sośnica Gliwice 17:3
Heiro Rzeszów – Hetman Tykocin 4:7
BSK Kotwica Kołobrzeg – BSC Termy Poddębice 7:9
Zgoda Hodecz -KP Rapid Lublin 3:4
FC Toruń – Zdrowie Garwolin 4:4 (rzuty karne 2-1)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. KP Rapid Lublin
2. FC Toruń
3. Zdrowie Garwolin
4. Hetman Tykocin
5. Heiro Rzeszów
6. BSC Termy Poddębice
7. Sośnica Gliwice
8. Zgoda Hodecz
9. BSK Kotwica Kołobrzeg

SKŁAD KP RAPID LUBLIN

Przemysław Hajkowski, Marcin Zapał – Mateusz Chmielnicki, Radosław Chmielnicki, Łukasz Gromba, Patryk Grzegorczyk, Rafał Krupski, Jacek Paździor, Dawid Piorun, Erwin Sobiech, Jarosław Walęciuk, Kacper Winiarczyk.

fot. KP Rapid Lublin