Remis na koniec zmagań Avii i Orląt

O punkt swój dorobek powiększyły zespoły Avii Świdnik i Orląt Radzyń Podlaski, które w sobotnim meczu 20. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi zremisowały 1:1. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Dla gospodarzy strzelił w 57. minucie Kamil Oziemczuk, a do wyrównania doprowadził cztery minuty później Jakub Syryjczyk.

Łukasz Mierzejewski:

Chcieliśmy rundę jesienną zakończyć zwycięstwem. Nie udało i zakończyliśmy ją remisem. To jest wynik sprawiedliwy. Stwarzaliśmy sobie co prawda okazje w tym meczu, ale rywale dobrze bronili. W końcówce mieliliśmy piłkę meczową, lecz nie wykorzystał jej Kamil Oziemczuk. Patrząc na przebieg spotkania, częściej utrzymywaliśmy się przy piłce i byliśmy w ataku pozycyjnym, ale za wiele z tego nie wynikało. Musimy zadowolić się tym remisem, jednak patrząc na całą rundę, możemy być z niej zadowoleni. Otwarcie możemy sobie powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą pracę.

Jacek Fiedeń:

Kolejny bardzo mocny przeciwnik stanął na naszej drodze. Nie udało się wygrać i musimy być zadowoleni z punktu. W 95. minucie Kamil Oziemczuk mógł nas skaleczyć po ewidentnym faulu w ofensywie, który sędzia przeoczył i byłoby to bardzo niesprawiedliwe. Poza tą sytuacją mieliśmy nawet lepsze okazje niż gospodarze do strzelenia bramki. Były oczywiście fragmenty, gdzie Avia szybciej i swobodniej operowała piłką, jednak mieliśmy taki plan, aby wybronić się przed szybkimi kontratakami. To się udało. W drugiej połowie przytrafił nam się błąd, który kosztował nas stratę gola. Ważne, że zdołaliśmy się szybko podnieść i doprowadzić do wyrównania. Możemy być umiarkowanie zadowoleni, bo być może nie widać tego w punktach, ale na na boisku jesteśmy równorzędnym rywalem dla innych.

Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Oziemczuk 57′ – Jakub Syryjczyk 61′

Avia: Androsiuk – Drozd, Kursa (63′ K. Mroczek), Mykytyn, Niewęgłowski, Górka, Uliczny, Maluga (80′ Kuliga), Oziemczuk, B. Mroczek (80′ Ceglarz), Szpak (58′ Białek).

Orlęta: Nowacki – Wiatrak, Szymala, Kursa, Perez, Kot, Kobiałka, Filipowicz (90+1′ Korolczuk), Idzikowski (87′ Nowsadko), Kamiński, Syryjczyk (87′ Kalita).

Żółte kartki: Rafał Kursa, Krystian Mroczek – Alberto Perez
Sędziował: Michał Fudala (Brzesko).