Remis na początek

Od remisu 1:1 z mistrzem Turcji piłkarki nożne Górnika Łęczna rozpoczęły turniej eliminacyjny Ligi Mistrzyń w sezonie 2019/2020. W meczu rozgrywanym w Holandii jako pierwsze na prowadzenie wyszły rywalki zielono-czarnych, a Annę Palińską w 75. minucie spotkania pokonała Kader Hancar. Zaledwie sto dwadzieścia sekund później do wyrównania doprowadziła wprowadzona na boisko pięć minut wcześniej Agnieszka Jędrzejewicz. Dla 21-latki był to pierwszy występ o stawkę od września 2018 roku, kiedy to doznała urazu kolana. W drugim starciu “polskiej” grupy FC Twente (Holandia) rozgromiło FC Alashkert-Women (Armenia) 8:0.

NASTĘPNY MECZ

W następnym meczu Górnik Łęczna zagra z FC Alashkert-Women (10 sierpnia, 18:00).

Górnik Łęczna – Besiktas A.S. 1:1 (0:0)
Bramki: Agnieszka Jędrzejewicz 77′ – Kader Hancar 75′

Górnik: Palińska – Dyguś, Kovtun, Grec, Niedbała – Matysik, Hryb (72′ Jędrzejewicz), Grabowska, Kamczyk, Lefeld – Karczewska.

Besiktas: Sahin – Bozkurt, Belci, Erol, Karagenc – Esen, Cinar, Hancar, Karabulut, Gonultas – Uraz (76′ Gundogdu).

Żółte kartki: Dominika Grabowska – Arzu Karabulut
Sędziowała: Lucie Sulcova (Czechy).