Remis w śnieżnej zawierusze

W Łęcznej juniorzy starsi Górnika pod wodzą Sławomira Pogonowskiego postawili twarde warunki Eko Różanka. Spotkanie rozgrywane przy obfitych opadach śniegu zakończyło się remisem 1:1. Opiekun IV-ligowca – Jarosław Romaniuk – znów był zadowolony z postawy testowanych graczy, ale w grze podopiecznych martwi go nieskuteczne wykańczanie akcji.

KOMENTARZE TRENERÓW

Sławomir Pogonowski: – Mocno padający śnieg utrudniał poczynania obydwu drużyn. Wydaje mi się, że było to dosyć ciekawe widowisko. Nikt nie odstawiał nogi, było sporo fauli. Dużo działo się na boisku. My mieliśmy bardziej klarowne sytuacje. Mogliśmy podwyższyć wynik meczu. Różanka też miała swoje okazje, ale nie tak dobre, jak nasze. Remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Mimo trudnych warunków gra była miła dla oka. Następny sparing mamy zaplanowany z Kłosem Chełm, ale muszę zadzwonić do Andrzeja Krawca i to doprecyzować, bo ustalaliśmy termin jesienią tamtego roku.

Jarosław Romaniuk: – Od 30. minuty zaczęły się intensywne opady śniegu, które spowodowały to, że dosłownie nie było widać boiska. My jak zwykle rozpoczęliśmy mecz ostrożnie, Górnik zaczął grać fajnie piłką. W przebiegu całego meczu, szczególnie pod koniec pierwszej połowy, mieliśmy cztery sytuacje do strzelenia gola – Wojtek Więcaszek i dwóch zawodników testowanych nie trafiło z najbliższej odległości. Zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami każdy zagrał dziś po 60 minut. W następnych sparingach chcemy już wystąpić w takim składzie, w jakim będziemy rozpoczynali ligę. Zawodnicy testowani są dobrze wyszkoleni technicznie, dziś wchodzili w drugiej połowie i tworzyli fajne akcje. Prowadzimy intensywne rozmowy z klubami, z których chcemy pozyskać tych graczy. W tym tygodniu coś powinno się już wyjaśnić, ale znając życie, wiem, że może to potrwać do ostatniego tygodnia. Ostatnio na treningach nie było Kuby Gołębia, bo jeszcze nie może wyjść z grypy. Paweł Kruk po kontuzji wciąż nie wznowił treningów.

NASTĘPNE SPARINGI

Juniorzy starsi Górnika zagrają 2 marca o godzinie 18:30 w Łęcznej z Kłosem Chełm. Eko Różanka zmierzy się 3 marca o godzinie 13:00 w Białej Podlaskiej z miejscowym TOP-em 54.

Górnik Łęczna (juniorzy starsi) – Eko Różanka 1:1 (0:0)
Bramki: Jakub Jaroszyński 54’ – Patryk Błaszczuk 65’

Górnik: Pęksa (46’ Tkaczyk) – Ogórek (46’ Szachoń), Kochalski (46’ Jaroszyński), Bronowicki, Warecki – J. Rojek (46’ Kozyra), Skałecki, Najda, Ptak (46’ Kaczorowski) – Świeca (46’ Stachański), Jakubczak.

Eko: Witkowski – Bartnik (60’ Prus), Żakowski (60’ Mikulski), zawodnik testowany I, zawodnik testowany II (60’ zawodnik testowany III) – Sheluk (60’ zawodnik testowany VI), Walaszek, Błaszczuk, Magdysz (60’ zawodnik testowany V) – Romaniuk (70’ Więcaszek), Więcaszek (60’ zawodnik testowany IV).